11 kadın 11 de erkek yarışacak

11 kadın 11 de erkek yarışacak

Miss Kuzey Kıbrıs ve Bay Kuzey Kıbrıs yarışmaları, 31 Temmuz Çarşamba gecesi Girne’de yapılacak. Adaylar düzenlenen basın toplantısında tanıtıldı

20 Temmuz 2019 - 10:25

Ahmet İKİDERELİ

Miss Kuzey Kıbrıs ve Bay Kuzey Kıbrıs yarışmaları, 31 Temmuz Çarşamba gecesi Girne’de yapılacak. Adaylar düzenlenen basın toplantısında tanıtıldı. Kanser Hastalarına Yardım Derneği (KHYD) yararına Günkut Ajans Organizatörlüğünde düzenlenen 22. ‘Bay Kuzey Kıbrıs’ ile 33. ‘Miss Kuzey Kıbrıs’ yarışmaları 31 Temmuz’da The Arkın Colony Otel The Garden’da yapılacak.


The Arkın Colony Otel’de kamp yapacaklar

Yarışmaların finalinde yarışacak adaylar The Arkın Colony Otel’de basına tanıtıldı. Yarışmalarda 11 kız ve 11 erkek aday yarışacak. Adaylar, 24-31 Temmuz tarihleri arasında The Arkın Colony Otel’de kamp yapacak. Dünya Güzellik Yarışması formatında olduğu gibi, bu yıl yine sahnede mayolu geçiş yapılmayacak.


Çeşitli etkinlikler yer alacak

Miss Kuzey Kıbrıs finalistleri, uyuşturucuyla mücadelede biz de varız ilkesiyle toplumsal bilinci artırmaya yönelik kamu spotları ve projelerle yarışma kampı boyunca çeşitli etkinliklerde yer alacak.


Geliri Kanser Hastaları Yardım Derneği’ne bırakılacak

Bay Kuzey Kıbrıs yarışmasının, Kanser Hastalarına Yardım Derneği tarafından yapılacak davetiye satışlarının tüm geliri ise derneğe bırakılacak. 


Günkut: Anlamlı ve amaçlı güzellik sloganıyla gerçekleşecek

Miss Kuzey Kıbrıs ve Bay Kuzey Kıbrıs Yarışmaları Kurucu Başkanı Bülent Günkut, Miss Kuzey Kıbrıs Yarışmasının 33’üncü, Bay Kuzey Kıbrıs Yarışmasının ise 22’ncisini düzenlemekten mutluluk duyduklarını belirterek, organizasyonun, “Güzellikleri yaşa ve yaşat” ilkesiyle, “anlamlı ve amaçlı güzellik” sloganıyla gerçekleştiğini kaydetti. Bu yıl da yarışmada ilk 3 dereceye giren gençlerin, Girne Amerikan Üniversitesi’nden yüzde 100 eğitim bursu, Arkın Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım Üniversitesi tarafından düzenlenecek” sertifikalı kurslara tam burslu katılabileceğini söyleyen Günkut, dereceye girenlerin tescilli uluslararası yarışmalarda KKTC’yi temsil etme fırsatı yakalayacağını da kaydetti.


Kocaismail: Toplumda bir farkındalık oluşmasını sağladı

Kanser Hastalarına Yardım Derneği Başkanı Raziye Kocaismail de Bay Kuzey Kıbrıs yarışmasının 22 yıllık uzun soluklu bir sosyal sorumluluk projesi olduğunu belirterek, davetiye satışlarından elde edilecek gelirin derneğe bırakılacağını anımsattı. 

22 yıl önce kanser hastalığının adından bile kaçınılan bir dönemde Bülent Günkut’un, kendilerini kanser hastalığını güzelliklerle birleştiren bu organizasyona dahil ettiğini dile getiren Kocaismail, Bay Kuzey Kıbrıs yarışmasının derneğe katkı yaparken toplumda da bir farkındalık oluşmasını sağladığını kaydetti.


Karaokçu: Önemli bir bilinç oluşturuldu

Başbakanlık Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu da konuşmasında, 4 yıl önce göreve geldiklerinde, uyuşturucuyla mücadele dendiğinde herkesin kaçtığını ancak komisyonun çalışmalarıyla birlikte, toplumda önemli bir bilinç oluştuğunu söyledi. Karaokçu, uyuşturucuyla mücadelede toplumsal iş birliği ve bilincin büyük önem taşıdığını vurguladı.YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
12 bin TL’ye şimdilik serbest
12 bin TL’ye şimdilik serbest
Çatışma ülkeye zarar veriyor!
Çatışma ülkeye zarar veriyor!