17 bin TL’ye serbest kaldılar

17 bin TL'ye serbest kaldılar

Mağusa’da geçtiğimiz hafta narkotik ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda ele geçirilen 42 gr Hintkenevirini tasarruf ettikleri için tutuklanan 3 zanlı dün yeniden mahkemeye çıkarıldı.

11 Ocak 2018 - 07:32 - Güncelleme: 12 Ocak 2018 - 09:31

Kaynak:Gamze PİR BAYKUR


Mağusa’da 2 Ocak tarihinde narkotik ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda ele geçirilen 42 gr Hintkenevirini tasarruf ettikleri için tutuklanan zanlı Yousif Mahalli, Mohammad Muttardi ve Ramadan Bozakouk dün yeniden Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” ve “Kanunsuz uyuşturucu madde ithali” suçlarıyla ilgili olarak dün mahkemeye çıkarılan zanlı Mahalli, Muttardi ve Bozakouk tutuksuz yargılanmak üzere teminata bağlandı.


Soruşturma tamamlandı

Meselenin tahkikat memuru Hüseyin Özdesoy, 2 Ocak tarihinde zanlı Yousif Mahalli, Mohammad Muttardi ve Ramadan Bozakouk’un evinde yapılan aramada içerisinde uyuşturucu madde olduğuna inanılan yarım içilmiş sigara, toplam 42 gr Hintkeneviri türü uyuşturucu madde ve uyuşturucu satışından elde edildiğine inanılan 400 Dolar, 500 Euro ve 2 bin TL bulunduğunu açıkladı. Zanlı Mahalli’nin gönüllü ifade verdiğini söyleyen Özdesoy, Lefkoşa’dan 32 gr ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu maddeyi ithal ettiğini söylediğini açıkladı. Özdesoy, mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın tamamlandığını belirterek, zanlıların uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.


Teminata bağlandılar

Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Mine Gündüz, zanlı Yousif Mahalli, Mohammad Muttardi ve Ramadan Bozakouk’un kimlik, pasaport ve seyahat belgelerine el konularak KKTC dışına çıkışlarının men edilmesine emir verdi. Gündüz ayrıca, zanlı Mahalli ile Muttardi’nin 7’şer bin TL nakdi teminat ödemesine, zanlı Bozakouk’un ise 3 bin TL nakdi teminat ödemesine emir verirken, her 3 zanlının haftada 1 gün en yakın polis karakoluna giderek ispatı vücutta bulunmalarına da emir verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Adaletin bu mu KKTC!
Adaletin bu mu KKTC!
Şiddetli yağış ve fırtına felakete dönüştü
Şiddetli yağış ve fırtına felakete dönüştü