3 ay hapis yatacak
Reklam
  • Reklam

3 ay hapis yatacak

Girne’de, görüşmesine izin vermediği gerekçesi ile sözlüsünün dedesinin evine giderek yaşlı adama yumruk atıp, burnunu kırıp, protez dişlerine zarar veren Doğuş Şengül aleyhindeki dava karara bağlandı.

16 Mayıs 2018 - 07:34 - Güncelleme: 17 Mayıs 2018 - 09:54

Evrim KAMALI

Girne’de 2017 yılında görüşmesine izin vermediği gerekçesi ile sözlüsünün dedesinin evine giderek, yaşlı adama yumruk atıp, burnunu kırıp, protez dişlerine zarar veren Doğuş Şengül aleyhindeki dava karara bağlandı. 


Kararı Yargıç Sağer açıkladı

Başkan Fadıl Aksun, Kıdemli Yargıç Pınar Beyoğlu ve Temay Sağer’den oluşan Girne Ağır Ceza mahkemesi heyetinin oy birliği ile vediği kararı Yargıç Sağer açıkladı.  Sağer, sanık Şengül’ün yargılandığı “Vahim zarar”, “Ciddi darp” ve “Yaralama” suçlarının ciddi hapislik cezası gerektiren suçlar olduğuna vurgu yaptı. Anayasada herkesin barış, huzur içinde yaşamaya sahip olduğuna vurgu yapan Sağer, KKTC’nin bir hukuk devletini olduğunu ve kimsenin kimseyi cezalandırma hakkı olmadığına değindi.  “Vahim zarar”, “Ciddi darp” ve “Yaralama” suçlarında müştekinin ifadesinin önemli olduğunu belirten Sağer, müştekinin şikâyetinden vazgeçmediği ve Şengül’ü affetmediğini anımsatarak kararda bu olgunun dikkate alındığını söyledi.


Kendi evinde darp etti

Yargıç Temay Sağer, heyetin oy birliği aldığı kararda Şengül’ün yaşlı ve savunmasız birine karşı yaptığı saldırının kararda ağırlaştırıcı faktör olduğuna değindi. Müştekiyi kendi evinde darp ederek, hastanede saatlerce tedavi görmesine ve kırılan burnu nedeniyle günlerce ızdırap çekmesine neden olan Şengül’ün 8 aylık asker olduğunu ifade eden Sağer, Doğuş Şengül’ü 3 ay hapse mahkûm ettiklerini açıkladı.

Bu haber 1287 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kim ne kadar vergi ödedi?
Kim ne kadar vergi ödedi?
Vatandaş yaşamakta zorlanıyor
Vatandaş yaşamakta zorlanıyor