5 bin TL’ye serbest kaldı

5 bin TL’ye serbest kaldı

Mağusa’da Müslüm Kartal’a ait depoya ve Şehit Mustafa Kurtuluş İlkokulu’na girerek hırsızlık yaptığı iddiasıyla tutuklanan 16 yaşındaki zanlı Ö.Ç dün yeniden mahkemeye çıkarıldı

17 Mayıs 2019 - 10:18

Gamze PİR BAYKUR

Mağusa’da Müslüm Kartal’a ait depoya ve Şehit Mustafa Kurtuluş İlkokulu’na girerek birçok elektronik eşya sirkat ettiği iddiasıyla tutuklanan 16 yaşındaki zanlı Ö.Ç hakkındaki soruşturma tamamlandı. “Bina açma” ve “Sirkat” suçlarıyla ilgili olarak dün yeniden Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan zanlı Ö.Ç tutuksuz yargılanmak üzere teminata bağlandı.

Soruşturma tamamlandı

Meselenin tahkikat memuru Kıvanç Özoğlu, zanlı Ö.Ç’nin 6 Mayıs 2019 tarihinde Mağusa’da Müslüm Kartal’ın kullanımında bulunan ve depo olarak kullanılan binanın üzerindeki monteli 3 adet güvenlik kamerasını söküp sirkat ettikten sonra konu depoya girerek ofis içerisinden 1 adet kayıt cihazı, 1 adet ekran ve 1 adet scooteri sirkat ettiğini belirtti. Yürütülen tahkikat neticesinde sirkat edilen eşyaların 9 Mayıs 2019 tarihinde zanlının evinde bulunarak emare alındığını anımsatan Özoğlu, zanlının tutuklandığını söyledi. Özoğlu, zanlı Ö.Ç’nin parmak izleri ve ayakkabı izlerinin PGM Parmak İzi Şubesi’ne gönderildiğini söyledi. Yapılan incelemede zanlının, 12-15 Nisan 2019 tarihleri arasında Şehit Mustafa Kurtuluş İlkokulu’nun camını yerinden sökerek içeri girdiğini belirten Özoğlu, müdür odasının camını ise kırarak oda içerisine girdikten sonra modem, projeksiyon cihazı, dizüstü bilgisayar, kamera kayıt cihazı ve 10 adet güvenlik kamerasını sirkat ettiğinin tespit edildiğini açıkladı. Özoğlu, mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın tamamlandığını ifade ederek, zanlının uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Teminata bağlandı

Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Umut İnan, zanlı Ö.Ç’nin kimlik, pasaport ve seyahat belgelerine el konularak KKTC dışına çıkışının men edilmesine, 5 bin TL nakdi teminat ödemesine ve 2 KKTC vatandaşının 50’şer bin TL şahsi kefalet senedi imza etmesine emir verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Öğrenci mi ?   Müşteri mi ?
Öğrenci mi ? Müşteri mi ?
Savunulacak tarafı yok !
Savunulacak tarafı yok !