Abi Karatepe tutuklu yargılanacak
Reklam
  • Reklam

Abi Karatepe tutuklu yargılanacak

Alsancak’ta İşadamı Redif Nurel'in aracını kundaklayan Mehmet Karatepe ile Burak karatepe, dün girne'de mahkemeye çıkarıldı.

16 Mart 2019 - 07:21

Evrim KAMALI

Alsancak’ta İşadamı Redif Nurel'in range rover marka aracını kundaklayan Mehmet Karatepe ile Burak karatepe dün girne'de mahkemeye çıkarıldı.

Polis bulguları katardı

Mahkemede mesele ile ilgili şahadet veren Lapta polis karakolunda görevli Enver kasap, zanlıların 13 Mart'ta Alsancak’ta park halinde bulunan nurel’e ait aracın ön yan camını kırarak içeriye benzin döküp ateşe verdiklerini söyledi. Polis, zanlıların aynı gün tutuklandıklarını, mahkemeye çıkarılarak haklarında iki gün tutukluluk emri alındığını belirtti. Polis zanlıların ifade verip suçlarını kabul ettiğini söyledi. Araçta 80 bin 300 TL hasar oluştuğunu, şikayetin devam ettiğini belirten polis, zanlı Burak karatepe’nin darp, vahim zarar gibi suçlardan sabıkası olduğunu belirtti. Polis, zanlı Mehmet karatepe’nin 19 yaşında olduğunu belirterek zanlıların teminata bağlanmasını talep etti.

1’i tutuklu diğeri tutuksuz yargılanacak

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Meltem Dündar, zanlı Burak Karatepe’nin tutuklu yargılanmasına ve 1 ayı aşmayacak bir şekilde cezaevine gönderilmesine emir verdi.

 Dündar, zanlı Mehmet Karatepe’nin ise iki kefilin 100 bin TL kefalet senedi imzalaması ve zanlının 100 bin TL şahsi kefalet senedi imza etmesi şartı ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kamuda verimlilik, ekonomik büyüme
Kamuda verimlilik, ekonomik büyüme
14 yaşındaki kız bulundu
14 yaşındaki kız bulundu