Açılışta Reggae fırtınası esti
Reklam
  • Reklam

Açılışta Reggae fırtınası esti

DAÜ 23. Bahar Festivali Kortej Yürüyüşü ve Ky-Mani Marley Konseri ile başladı

19 Mayıs 2017 - 11:09

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Bahar Festivali’nin 23.’sü Bob Marley’nin oğlu Ky-Mani Marley’nin gerçekleştirdiği konser ile başladı. Saat 22:00’de DAÜ Stadyumu’nda DJ performansının ardından sahne alan Marley, söylediği reggae ve hip-hop tarzı şarkıları ile geceye katılanlara keyifli saatler yaşattı. Yoğun bir katılımın olduğu gece sonunda DAÜ Öğrenci İşleri’nden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. Yaşar Özden Marley’e katkılarından dolayı gümüş tabak takdiminde bulundu.

Kortej Yürüyüşü İle Başladı

23. DAÜ Bahar Festivali, 17 Mayıs 2017 tarihinde, saat 17:30’da Mağusa Gençlik Akademisi önünden başlayan ve üniversite kampüsü içerisinde tamamlanan kortej yürüyüşü ile başladı. Rektör Prof. Dr. Necdet Osam, Rektör Yardımcıları, DAÜ personeli ve öğrencilerinin katıldığı kortej yürüyüşü renkli görüntülere sahne oldu. Festivalin resmi açılışı ise saat 19:00’da Festival Alanı’nda, DAÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Osam, Rektör Yardımcıları ve Özel Olimpiyatlar Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Civelek’in kurdele kesimi ile gerçekleşti.

Atölye Çalışması Gerçekleşti

Festivalin ilk gün programı kapsamında saat 11:00’de, Görsel Sanatlar Kulübü tarafından organize edilen ve sanatçı Prof. Martin R. Baeyens’in katıldığı seminer ile atölye çalışması gerçekleştirdi. Söz konusu etkinlik Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Sergi Salonu’nda yoğun bir katılım ile düzenlendi.

Org. İlker Başbuğ Konferans Verdi

23. Bahar Festivali ilk gün etkinlikleri, saat 14:00’te, Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda, Atatürkçü Düşünce Kulübü tarafından organize edilen ve 26. Genel Kurmay Başkanı Org. İlker Başbuğ’un konuşmacı olarak katıldığı “Türkiye’nin Güncel Sorunları” konulu konferans ile devam etti.

Bahar Festivali kapsamında gün içerisinde tavla turnuvası, Matematik Kulübü go-sudoku-dama ve rubik küp oyunu, ultAslan DAÜ pankart boyama yarışması, Genetik Kulübü DNA izolasyonu, Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü tırmanış etkinliği, Gnçtrkcll rekreasyon oyunları, Sinema Kulübü açık hava sinema gösterimi gibi etkinlikler de gerçekleştirildi. Ayrıca festivalin ikinci sahnesinde ise saat 19:20’den itibaren The Consonanats 1 konseri, uluslararası öğrenci topluluklarının gösterileri, DAÜ Müzik Kulübü performansı ve zumba şov gösterileri gerçekleştirildi.

Bu haber 1118 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
5'i bir etmez
5'i bir etmez
“Tefeciden belediye başkanı olur mu?”
“Tefeciden belediye başkanı olur mu?”