"Adalet tecelli etti"
Reklam
  • Reklam

"Adalet tecelli etti"

Mağusa’da Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerinin düzenlediği operasyon sonucunda ele geçirilen çok sayıda Extacy türü uyuşturucu olduğuna inanılan hapları tasarruf ettiği gerekçesiyle tutuklanan Abdülkadir Kartal serbest kaldı.

16 Nisan 2019 - 06:35 - Güncelleme: 16 Nisan 2019 - 11:44

Gamze PİR BAYKUR

Mağusa’da Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerinin düzenlediği operasyon sonucunda ele geçirilen çok sayıda Extacy türü uyuşturucu olduğuna inanılan hapları tasarruf ettiği gerekçesiyle tutuklanan Abdülkadir Kartal serbest kaldı. Kartal, Extacy türü uyuşturucu olduğuna inanılan 153 adet tam hap, 12 adet hap parçası ve 2.5 gr toz halinde hapları tasarruf ettiği gerekçesiyle tutuklanmış ve geçtiğimiz cuma günü mahkemeye çıkarılarak aleyhinde 3 günlük tutukluluk süresi temin edilmişti. Polis, yürüttüğü tahkikat neticesinde ise Kartal aleyhine delil tespit edemedi. Kartal, delil yetersizliğinden dolayı dün mahkemeye çıkarılmadan serbest bırakıldı.

Kartal: Bana komplo kurmuş olabilirler

Delil yetersizliğinden dolayı mahkemeye çıkarılmadan serbest bırakılan Abdülkadir Kartal, Yeni Bakış’a konuştu. Kartal, narkotikle bugüne kadar hiçbir işinin olmadığını söyledi. Alım satım işiyle uğraşan Kartal, işinden dolayı sevenleri olduğu gibi sevmeyenlerinin de olduğunu dile getirdi. Kartal, “Alacaklarımın üstüne gidersem elbette birileri rahatsız olur. Bana komplo kurmuş olabilirler” şeklinde konuştu. Hiçbir suçunun günahının olmadığını ifade eden Kartal, polisin delil bulamadığı için kendisini serbest bıraktığını söyledi. Bahse konu uyuşturucu olduğuna inanılan hapların bulunduğu arsanın ise evinin karşında olduğunu söyleyen Kartal, o arsayı sadece aracını park etmek için kullandığını ifade etti. Kartal “Gündüzleri işte olduğum için o arsaya kimlerin girip çıktığını bilmiyorum” şeklinde konuştu.

Demirtaş: Adalet tecelli etti

Abdülkadir Kartal’ın avukatı İbrahim Demirtaş ise müvekkilinin ilk günden beri suçsuz olduğunu bildiğini ve bu yüzden ilk gün tutukluluk süresine itiraz ettiğini söyledi. Mahkemenin ise polise bir süre tanıyarak 3 günlük tutukluluk süresi verdiğini dile getiren Demirtaş, ilk günden Kartal’ın serbest kalacağını bildiklerini vurguladı. Demirtaş “Adalet tecelli etti” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Parasız
Parasız "Turist" polise sığındı
KIB-TEK'ten açıklama geldi!
KIB-TEK'ten açıklama geldi!