Akacan’ı özel hastaneye kim gönderdi?
Reklam
  • Reklam

Akacan'ı özel hastaneye kim gönderdi?

09 Ocak 2019 - 08:58 - Güncelleme: 10 Ocak 2019 - 12:11

Altınbaşların damadı ve UBP’nin de son seçimlerdeki Girne Milletvekili adayı Bulut Akacan’ın boksör korumalarıyla birlikte Erhan Başay ve Zeki Asımoğlu’nu ciddi şekilde darp etmelerinin ardından haklarında mahkemenin verdiği 3 gün tutukluluk kararı sonrasında yaşananlar, hükümetle polisi karşı karşıya getirdi. Yargıç emriyle sağlık kontrolünden geçirilmek üzere Girne Akçiçek Hastanesi’ne gönderilen Akacan’ın, burada göğüs ağrısından şikayet etmesi üzerine Girne Suat Günsel Hastanesi’ne gönderilmesi bir skandala neden oldu.


Yeni BAKIŞ

Girne’de önceki gün meydana gelen vahim zarar ve ciddi darp meselesiyle ilgili aralarında iş insanı Bulut Akacan, korumaları Vasıf Kurbanov ve Orçun Özorçun Girne’de mahkemeye çıkarıldı. 

Olayın tahkikat sorumlusu Hüseyin Soyel, önceki gün saat 14.00 sıralarında, Salih Miroğlu Caddesi üzerinde, Bulut Akacan ile korumaları Vasıf Kurbanov ve Orçun Özorçun’un, aynı cadde üzerinde bir restoranda oturmakta olan Erhan Başay'ı ciddi şekilde darp ettiğini, korumalardan Kurbanov’un Erhan Başay'ın yanında bulunan Zeki Asımoğlu'nu da ciddi şekilde darp edip, alt dişlerinin kırılmasına neden olduğunu söyledi. Soyel, olayda ciddi şekilde yaralanan Zeki Asımoğlu’nun Girne Dr. Akçiçek Hastanesi’nde yapılan tedavisinin ardından Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne sevk edildiğini, yoğun bakımda tedavi altına alındığını ifade etti. Soyel, olayla ilgili kamera görüntülerini izlediklerini, zanlı Başay ile Asımoğlu’nun restoranda otururken, zanlı Kurbanov’un yanlarına gittiğini, tekrar dışarı çıktığını, zanlı Akacan’a bir şeyler söylediğini daha sonra Akacan’ın Başay ve Asımoğlu’nun yanına gittiğini, masalarına oturduğunu, sert bir şekilde elini masaya vurup konuşmaya başladığını söyledi. 


Zanlılara 3 gün tutukluluk

Polis, bu esnada zanlı Özorçun’un Başay’ın boğazını sıktığını, yüzüne tokat attığını ve Kurbanov ile birlikte yerde sürüklediklerini ifade etti. Zanlı Özorçun’un Başay’ı tuttuğunu, Akacan’ın ise darp ettiğini kaydeden polis, zanlı Kurbanov’un ise Asımoğlu’nun yüzüne defalarca   yumruk atıp ciddi şekilde darp ettiğini ifade etti. Polis, darp edilen Asımoğlu’nun alt dişlerinin kırıldığını, hafızasını yitirdiğini, beyninde ödem ve kanama oluştuğunu söyledi. Asımoğlu’nun hayati tehlikesi olduğunu ifade eden polis,  soruşturmanın devam ettiğini, zanlıların 3 gün tutuklu kalmasını talep etti.


Avukatı doktor kontrolü istedi

Mustafa Asena da müvekkillerinin olay sırasında darp edildiğini ve şikayetçi olabileceğini savunarak, zanlıların, hastanede doktor kontrolünden geçirilmelerini talep etti. 

Duruşma sonucu Girne Kaza Mahkemesi yargıcı 

Meltem Dündar, zanlılar aleyhine 3’er gün tutukluluk ve zanlıların doktor kontrolünden geçirilmeleri emri verdi.


Kodes yerine hastane

Bu kararın ardından Bulut Akacan ve korumaları, önce Girne Akçiçek Hastanesi’ne gönderildi. Bulut Akacan’ın  burada göğüs ağrısından şikayet etmesi üzerine ise Girne Suat Günsel Hastanesi’ne gönderildi. Akacan, 102 No’lu odada müşahede altına alınırken İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars ve Sağlık Bakanı Filiz Besim devreye girerek Akacan’ın ileri tetkikler için Lefkoşa Burhan Nalbantoğlu hastanesi’ne getirilmesini sağladılar.


Baybars soruşturma başlattı

Bu arada, İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars’ın zanlı Bulut Akacan’ın kimin kararıyla devlet hastanesinden özel bir hastaneye sevkedildiğiyle ilgili geniş çaplı bir soruşturma başlatma emri verdiği belirtildi. Baybars’ın yaşananları Başbakan Tufan Erhürman’a aktardığı ve başbakanın da polis Genel Müdürlüğü’nden, Akacan’ın kim veya kimlerin direktifiyle özel bir hastaneye götürüldüğünün araştırılmasını talep ettiği ifade edildi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • AHMET SERYİR
    5 ay önce
    ÜLKEMİZİN HALİ İÇLER ACISI ! BAŞBAKAN POLİS GENEL MÜDÜRÜNDEN BİLGİ TALEP EDİYOR ANCAK ALAMIYOR ! İNANIN İÇİM ACIYOR , ÇOK ÜZÜLÜYORUM ! DOLAYISIYLA DA MÜNAKAŞA EDECEĞİM KİMSENİN ÖNCE NÜFUS VE GELİR DURUMUNU ARAŞTIRMAMIZ GEREKİYOR.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Parasız
Parasız "Turist" polise sığındı
KIB-TEK'ten açıklama geldi!
KIB-TEK'ten açıklama geldi!