Anastasiadis Ürdün Kralı II.Abdullah ile görüştü
Reklam
  • Reklam

Anastasiadis Ürdün Kralı II.Abdullah ile görüştü

15 Nisan 2019 - 07:46

Güney Kıbrıs, Yunanistan ve Ürdün arasındaki üçlü zirve için Amman’a giden Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’in, bugün Ürdün Kralı II.Abdullah tarafından kabul edildiği belirtildi.

Rum haber kaynaklarına göre Ürdün Sarayı’nda, resmi törenle karşılanan Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis, daha sonra Ürdün Kralı ile baş başa görüşme gerçekleştirdi.

Anastasiadis görüşme sırasında Kral II.Abdullah’a,  devam eden Kıbrıs sorununa çözüm bulunması çabaları ile BM Genel Sekreteri Antonio Guterres’in Kıbrıs sorunu için görevlendirdiği geçici özel danışmanı Jane Holl Lute’un yeni çabası hakkında bilgi verdi.

Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’e Amman ziyaretinde, Dışişleri Bakanı Nikos Hristodulidis, Turizm Müsteşarı Savvas Perdios ve Hükümet Sözcüsü Prodromos Prodromu eşlik ediyor.

HRİSTODULİDİS

Aynı haber kaynakları Rum Dışişleri Bakanı Nikos Hristodoluldis’in, Ürdün Sarayı’nda Yunanistan Dışişleri Bakanı ve Ürdün Dışişleri Bakanları ile bakanlar düzeyinde üçlü görüşmeye katıldığını belirttiler.

Üç ülke dışişleri bakanı arasındaki üçlü görüşmenin ardından Irak Dışişleri Bakanı’nın da katılımıyla dörtlü görüşme gerçekleştirildi.

Dörtlü görüşmede ticaret, ekonomi, turizm konularının yanı sıra ülkeler arasındaki işbirliğinin geliştirilmesi ele alındı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Parasız
Parasız "Turist" polise sığındı
KIB-TEK'ten açıklama geldi!
KIB-TEK'ten açıklama geldi!