“Araban mafyanın elinde”
Reklam
  • Reklam

“Araban mafyanın elinde”

Güney Kıbrıs’tan Kuzey Kıbrıs’a kaçak yollardan geçirilen kiralık lüks araç için 15 bin Euro fidye istedikleri ileri sürülen 4 kişi tutuklandı.

12 Haziran 2019 - 06:06

Gamze PİR BAYKUR

Güney Kıbrıs’tan kimliği meçhul kişiler tarafından alınarak Kuzey Kıbrıs’a yasa dışı yollardan geçirilen kiralık lüks araç için araç sahibinden 15 bin Euro para istediği ileri sürülen Marwan Ahdash, Motaz Fauzi Malawaj, Salem Mohamde Qassım ve Turgut Yazgı tutuklandı. Müştekinin polise gelerek şikayette bulunması üzerine, müşteki ile birlikte ortak hareket ederek operasyon düzenleyen polis, fidyecileri suç üstü tespit ederek tutukladı. “Çalmak kastıyla tehditle mal isteme”, “Sirkat” ve “Askeri yasak bölgeyi ihlal etmek” suçlarıyla ilgili olarak dün Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan zanlılar hakkında 1’er günlük tutukluluk süresi temin edildi.

“Parayı getirmezsen araban parçalanacak”

Meselenin tahkikat memuru Löğmen Yücetürk, 10 Haziran 2019 tarihinde Güney Kıbrıs’ta sakin Kypros Michaelides isimli işletme sahibi olan kişiye ait NBM 892 plakalı kiralık BMW marka aracın henüz tespit edilemeyen bir yerden yine tespit edilemeyen kişiler tarafından yasal olmayan yollardan Kuzey Kıbrıs’a geçirildiğini belirtti. Konu aracın yasa dışı yollardan Kuzey Kıbrıs’a geçirilmesinden sonra zanlı Marwan Ahdash’ın cep telefonu ile müşteki konumundaki Kypros Michaelides’i arayarak “Araban mafyanın elinde. 15 bin Euro nakit getirmezsen araban parçalanacak” demek suretiyle tehditle para talebinde bulunduğunu belirten Yücetürk, müştekinin aynı gün Mağusa Polis Müdürlüğü Adli Şubeye gelerek konuyu polise aktardığını açıkladı. Yücetürk, yapılan operasyonda “Kaya Exchange” isimli iş yeri önünde zanlı Marwan Ahdash ile müştekinin görüştüklerini belirterek, zanlı Ahdash’ın konu parayı almak için konu yerde bulunduğu sırada zanlı Ahdash ile zanlı Motaz Fauzi Malawaj ve Salem Mohamde Qassım’ın tespit edilerek tutuklandığını açıkladı. Zanlı Ahdash’ın polise verdiği beyanda 15 bin Euro parayı isteme konusunda müştekiyle konuştuğunu beyan ettiğini söyleyen Yücetürk, zanlı Ahdash’ın aynı zamanda zanlı Turgut Yazgı’yı da cep telefonu ile arayarak konuyu bildirdiğinin tespit edildiğini ve akabinde makinist garajı olan zanlı Yazgı’nın da tespit edilerek tutuklandığını açıkladı.

Lüks araç aranıyor

Polis Memuru Löğmen Yücetürk, zanlı Motaz Fauzi Malawaj ile Salem Mohamde Qassım’ın olayla bağlantısı olup olmadığının araştırılacağını, zanlıların evinde arama yapılacağını ve kamera kayıtlarının inceleneceğini söyledi. Konu aracın halen tespit edilemediğini belirten Yücetürk, konu aracın GPS sinyalinin Beyarmudu’nda tespit edildiğini açıkladı. Yücetürk, mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın yeni başladığını ifade ederek, zanlıların 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

1’er gün tutuklu kalacaklar

Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Umut İnan, zanlıların 1’er gün süreyle poliste tutuklu kalmalarına emir verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Polis memuru tutuklandı
Polis memuru tutuklandı
“Özgürgün’ü bırakın eski defterleri açın”
“Özgürgün’ü bırakın eski defterleri açın”