Araçta baygın halde bulundu

Araçta baygın halde bulundu

Uyuşturucuyu içen kendinden geçiyor

11 Temmuz 2018 - 11:58

Gamze PİR BAYKUR


KKTC’nin kanayan yarası haline gelen ve her geçen gün artış gösteren uyuşturucu madde kullanımının etkileri son dönemlerde tehlikeli boyutlara ulaştı. Narkotik ekiplerine son dönemlerde gelen özellikle araç içerisinde baygın şahısların olduğu yönündeki ihbarlarda artış olduğu gözlemleniyor. Yapılan polis operasyonlarında özellikle sentetik uyuşturucu kullanıcılarının uyuşturucu maddeyi kullandıktan sonra araç içerisinde fenalaşıp bayıldığı tespit ediliyor. Uyuşturucu madde kullandıktan sonra aracında fenalaşan içicilere önceki gün Mağusa’da bir yenisi daha eklendi. Narkotik ekipleri önceki gün bir araç içerisinde baygın vaziyette bir erkek şahsın olduğu ihbarını aldı. İhbarı değerlendiren Narkotik ekipleri, aracı içerisinde baygın vaziyette olan Mehmet Aktaş’ı tespit etti. Araçta yapılan aramada ise 30 mg ağırlığında Sentetik Cannabionoid türü uyuşturucu madde bulundu. “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” suçlamasıyla dün Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan zanlı Aktaş aleyhine 3 günlük tutukluluk süresi temin edildi.


Araçta baygın vaziyette bulundu

Meselenin tahkikat memuru Cüneyt Arkın, 9 Temmuz tarihinde alınan bir bilgide Altı Ok Kahvesi yakınlarında bulunan park halindeki bir araçta bir erkek şahsın baygın olduğunun öğrenildiğini söyledi. Aynı gün konu yere gidildiğinde araç içerisinde zanlı Mehmet Aktaş’ın baygın halde tespit edildiğini belirten Arkın, zanlının uyandırıldığı zaman kaçmaya çalıştığını ancak makul güç kullanılarak alıkonulduğunu açıkladı. Arkın, akabinde zanlının aracında yapılan aramada 30 miligram ağırlığında Sentetik Cannabionoid türü uyuşturucu madde bulunduğunu açıkladı. Zanlı aleyhine yürütülen tahkikatın yeni başladığını belirten Arkın, zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.


Tutuklu kalacak

Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Gökhan Asafoğulları, zanlı Mehmet Aktaş’ın tahkikat maksatları bakımından 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Süt ve süt ürünlerinin ihracatındaki teşvik fiyatları açıklandı
Süt ve süt ürünlerinin ihracatındaki teşvik fiyatları...
Kafayı çekti trafik canavarı oldu
Kafayı çekti trafik canavarı oldu