Araçta uyuşturucuyla yakalandı

Araçta uyuşturucuyla yakalandı

Lefkoşa’da devriye gezen polis ekiplerinin park halinde şüpheli gördüğü bir araçta yaptığı aramada, zanlı Misterbrown Sungano Mukono’nun tasarrufunda uyuşturucu madde bulundu

13 Mart 2018 - 05:56 - Güncelleme: 14 Mart 2018 - 08:43

Evrim KAMALI


Lefkoşa’da devriye gezen polis ekiplerinin park halinde şüpheli gördüğü bir araçta yaptığı  aramada araç içerisinde bulunan zanlı Misterbrown Sungano Mukono’nun tasarrufunda uyuşturucu madde bulundu. Tutuklanan zanlı dün Lefkoşa’da mahkeme huzuruna çıkarıldı.


Polis olayı anlattı

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru Ozan Özder olayla ilgili bulguları aktardı. Özder, huzurda bulunan zanlı Misterbrown S. Mukono’nun 11 Mart tarihinde saat 20.30 sıralarında Lefkoşa’da devriye gezen polis ekipleri tarafından şüpheli görüldüğünü ve aracı ile üzerinde yapılan aramada toplamda 19 paket şeklinde yaklaşık 15 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu madde bulunduğunu söyledi. Polis, tutuklanan zanlının narkotik ekiplerine teslim edilmesinin ardından ikametgâhında yapılan aramada ise yatak odasındaki komodin çekmecesinde tasarrufunda bulunan uyuşturucu maddelerin paketlenmesinde kullanılan 15 adet foil kâğıdı parçası ve 2 adet foil rulosu bulunduğunu mahkemeye aktardı. 


Gönüllü ifade verdi

Polis, zanlıdan alınan gönüllü ifadesinde tasarrufunda bulunan uyuşturucu maddeyi 25 gram olarak henüz tespit edilemeyen bir şahıstan aldığı itirafında bulunduğunu söyledi. Polis memuru Özder, zanlının ayrıca vermiş olduğu ifadesinde 6 farklı kişiye her biri 150 TL karşılığında 6 paket hintkeneviri sattığını itiraf etmesi üzerine, tasarrufunda bulunan 900 TL nakit paranın da emare alındığını belirtti. Polis, mesele ile ilgili olarak başlatılan soruşturmanın devam ettiğini zanlının vermiş olduğu gönüllü ifadesinin teyit tekzip edileceğini ayrıca aranan bir şahıs olduğunu belirterek soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.


3 gün poliste bekleyecek

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, zanlının soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Adaletin bu mu KKTC!
Adaletin bu mu KKTC!
Şiddetli yağış ve fırtına felakete dönüştü
Şiddetli yağış ve fırtına felakete dönüştü