Barış’ın arzusu yürekleri parçaladı

Barış'ın arzusu yürekleri parçaladı

Sennaroğlu yaşanan olayın bölge insanını derinden yaraladığına vurgu yaparak, olayı, kurtarma operasyonunu ve ailenin hayatta kalan en küçük bireyi olan Barış’ın sağlık durumu hakkında bilgi verdi. Sennaroğlu, hastanede ziyaret ettiği Barış’ın sağlık durumunun iyi olduğunu belirterek küçük çocuğa herhangi bir isteği var mı diye sorduğunda, “Bir Fenerbahçe forması istiyorum, bir de annemi görmek” yanıtını aldığını dile getirdi

14 Temmuz 2019 - 09:13 - Güncelleme: 15 Temmuz 2019 - 11:17

-Büyükkonuk Belediye Başkanı Ahmet Sennaroğlu, ülkeyi büyük bir yasa boğan Katırcı ailesinin 4 ferdinin boğulma olayının detaylarını Yeni Bakış’a anlattı 

-Sennaroğlu,  ailenin hayatta kalan tek bireyi olan küçük  Barış’ı  hastanede ziyaret ettiğini ve  sağlık  durumunun iyi olduğunu belirtti


-Sennaroğlu,   ziyaret sırasında küçük çocuğa  “ Herhangi bir isteğin var mı diye sorduğunda  ‘Bir Fenerbahçe forması istiyorum, bir de annemi görmek’ şeklinde yanıt verdiğini  kaydetti


-Sennaroğlu,  “O an gerçekten boğazımız düğümlendi. İstediği formayı alarak birinci isteğini yerine getirdik ama maalesef ikincisini gerçekleştiremiyoruz.” dedi 


-Sennaroğlu, boğulma olayın ardından teknelerin rüzgar nedeniyle yaklaşamamasından dolayı Kolordu Komutanlığından yardım talep ettiklerini belirterek, beş dakika gibi bir süre içerisinde iki helikopterin olay yerine geldiğini ve denizde canını kaybeden Mert Katırcı’yı  bu şekilde bulduklarını kaydetti 


-Olayın gerçekleştiği yerin oldukça derin bir konumda olduğuna dikkat çeken Sennaroğlu, halk plajlarında cankurtaran hizmetinin verildiğini, ancak olayın kuytu bir mekanda gerçekleşmesinden dolayı balıkçıların yardıma koştuğunu ifade etti.


Ahmet UÇAR

Kaplıca- Yedikonuk bölgesi Tulumba mevkiinde bir ailenin ölümüne yol açan deniz faciası sonrası Büyükkonuk Belediye Başkanı Ahmet Sennaroğlu, Yeni Bakış’a konuştu. 

Köy olarak derin üzüntü içinde olduklarını dile getiren Sennaroğlu, olayın gerçekleşme sürecini, kurtarma operasyonunu ve kurtarılan ailenin en küçük ve tek bireyi olan  Barış’ın sağlık durumu hakkında bilgi verdi. 


“Bir Fenerbahçe forması istiyorum, bir de annemi görmek”

Ahmet Sennaroğlu, büyük faciadan kurtarılan Barış Katırcı’nın sağlık  durumunun iyi olduğunu dile getirerek, “ Herhangi bir isteğin var mı diye sordum  ‘Bir Fenerbahçe forması istiyorum, bir de annemi görmek’ dedi. O saat gerçekten boğazımız  düğümlendi. 

İstediği formayı alarak birinci isteğini yerine getirdik ama maalesef ikincisini yapamıyoruz.” şeklinde konuştu. 


Fedakar balıkçı küçük Barış’ın hayatını kurtardı

Barış’ı kurtaran Osman Göztaş isimli balıkçının Büyükkonuk’da ikamet ettiğine işaret eden Sennaroğlu,  Göztaş’ın olay esnasında balık avlamak için o alanda  bulunduğunu, Barış’ı kurtarmaya çalışırken ise boğulma tehlikesi geçirdiğini ifade etti. Sennaroğlu, Osman Göztaş’a geçmiş olsun dileklerinde bulundu.  


“Kolordu Komutanlığından yardım talep ettik”

Sennaroğlu, olayın ardından teknelerin rüzgardan yaklaşamamasından dolayı Kolordu Komutanlığından yardım talep ettiklerini belirterek, beş dakika gibi bir süre içerisinde iki helikopterin olay yerine geldiğini ve denizde canını kaybeden dördüncü kişiyi de bu şekilde bulduklarını kaydetti.  


“Baba Ramazan Katırcı balık avlıyordu”

Sennaroğlu, hastanede ziyaret ettiği Barış Katırcı’nın denizin aniden derinleştiğini anlattığını söyleyerek, “Önce çocuklar dalgaya kapılıyor. O sırada da babaları balık avlıyor. Babaları çocuklarının boğulduğunu görünce kurtarmak için denize atlıyor ama o da canını kaybediyor. Bunun üzerine anne de yüzme bilmemesine rağmen çocuklarını kurtarmak için denize atlayınca böyle bir felaket tablosu ortaya çıkıyor” dedi. 


“Yardıma balıkçılar koştu”

Olayın gerçekleştiği yerin oldukça derin bir konumda olduğuna dikkat çeken Sennaroğlu, halk plajlarında cankurtaran hizmetinin verildiğini ancak yaşanan söz konusu olayın kuytu bir mekanda gerçekleşmesinden dolayı balıkçıların yardıma koştuğunu ifade etti. 


“Barış’a sahip çıkacağız”

Faciadan kurtarılan ailenin en küçük bireyi olan Barış’ın ailesinin ölümünden henüz haberdar olmadığını belirten Sennaroğlu, bu bilginin Barış’a psikolog yardımıyla verileceğini vurguladı. Sennaroğlu, bütün köyün yaşanan olaydan dolayı yas içinde olduğunu belirterek,  “ elimizden gelen ne varsa ailenin son ferdi olan Barış’ a gereken katkıyı vereceğiz. Ona sahip çıkacağız.” dedi.


“İnanmak istemedik”

Faciaya kurban giden Katırcı’ların bölgede sevilen bir aile olduğunu belirten Sennaroğlu, “ Geçimlerini zor şartlarda sağlayan bir aileydi. Filiz Katırcı, restoranlara çalışmaya giden emekçi bir kadındı. 

Hayatını ter dökerek kazanıyordu. Ramazan Katırcı ise tam rahatlayacağı sıralarda hayatını kaybetti.  Tüm bölge sakinleri olarak çok üzgünüz. Moraller bozuk, herkes ağlıyor. 

Bir günde dört kişi vefat etti. İnanmak istemedik, ama orada cansız bedenleri görünce tarif edilemez bir acı yaşadık.” diye konuştu.  


 “Vatandaşlarımız dikkatli olmalı”

Sennaroğlu, yaşanan bu vahim olaydan dolayı derin bir üzüntü ve yas içerisinde bulunduklarını belirterek, denizin, özellikle havanın rüzgarlı olduğu zamanlarda aşırı dalgalanmadan  dolayı tehlikeli olduğuna dikkat çekerek,  vatandaşları  dikkatli olmaları konusunda  uyardı. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rumlardan ırkçı saldırı! (Video)
Rumlardan ırkçı saldırı! (Video)
İngiliz turiste tecavüz edip kameraya çekmişler
İngiliz turiste tecavüz edip kameraya çekmişler