Bayır kardeşlere 7’şer gün daha
Reklam
  • Reklam

Bayır kardeşlere 7’şer gün daha

Güney Kıbrıs’tan çalındığı düşünülen çift kabin aracı parçalayıp satmak isterken yakalanan Mustafa Bayır ile Cuma Bayır kardeşler, dün yeniden mahkemeye çıkarıldı

16 Mart 2019 - 06:08

Gamze PİR BAYKUR

Güney Kıbrıs’tan çalındığı düşünülen EEN 484 plakalı aracı Mağusa’da makiniste götürerek parçalayıp satma niyetinde olan zanlı Mustafa Bayır ile Cuma Bayır kardeşler hakkındaki soruşturma devam ediyor. “Gümrüksüz mal tasarrufu” ve “Kanunsuz mal tasarrufu” suçlamasıyla ilgili olarak dün yeniden Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan Bayır kardeşler’in tutukluluk süresi 7’şer gün daha uzatıldı. Mesele ile bağlantısı olduğuna inanılan 2 kişi ise aranıyor.

Güney Kıbrıs’ta kameralara yakalandılar

Meselenin tahkikat memuru Raif Safa, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerinin 13 Mart 2019 tarihinde aldığı bir bilgide Veyselliler Caddesi’nde bulunan bir apartmanın önünde Güney Kıbrıs’a ait olan ve KKTC’ye yasal girişi olmayan EEN 484 plakalı aracın olduğunu öğrendiklerini söyledi. Narkotik ekiplerinin almış oldukları ihbar üzerine pusu görevine başladığını söyleyen Safa, aynı gün zanlı Mustafa Bayır’ın konu aracın yanına gelerek aracı çalıştırdığını ve olay yerinden süratli bir şekilde kaçtığının tespit edildiğini belirtti. Safa, zanlı Mustafa Bayır’ın konu aracı bir makinist garajının önüne park ettiği sırada tespit edilerek tutuklandığını belirterek, zanlı Cuma Bayır’ın da konu makinist önünde tespit edilerek tutuklandığını açıkladı. Safa, mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikat kapsamında zanlı Cuma Bayır’ın konu makiniste giderek EEN 484 plakalı aracın kendisine ait olduğunu ve satmak istediğini söylediğinin tespit edildiğini belirtti. 14 Mart 2019 tarihinde Güney Kıbrıs’ta yaşayan bir kadının polise gelerek ifade verdiğini belirten Safa, EEN 484 plakalı aracın kendisine ait olduğunu beyan ettiğini açıkladı. Safa, yine yürütülen tahkikat kapsamında zanlıların, yanlarındaki 2 kişi ile Güney Kıbrıs’ta bir benzin istasyonunda kamera görüntüleri olduğunun tespit edildiğini belirterek, konu 2 kişinin de arandığını açıkladı. Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın devam ettiğini ifade eden safa, zanlıların 7’şer gün süreyle daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Tutukluluk süreleri uzatıldı

Yargıç Umut İnan, zanlı Murat Bayır ile Cuma Bayır’ın tahkikat maksatları bakımından 7’şer gün süreyle daha poliste tutuklu kalmalarına emir verdi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kamuda verimlilik, ekonomik büyüme
Kamuda verimlilik, ekonomik büyüme
14 yaşındaki kız bulundu
14 yaşındaki kız bulundu