Blatter, Infantino ve ABD’yi topa tuttu!
Reklam
  • Reklam

Blatter, Infantino ve ABD'yi topa tuttu!

FIFA'nın eski başkanı Sepp Blatter, uluslararası futbol gündemine ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. FIFA Başkanı Gianni Infantino'yu, "zengin ülkelerin başkanı" olmakla suçlayan İsviçreli yönetici, "Mini Dünya Kupası" önerisine sıcak bakmadığını da dile getirdi.

13 Haziran 2018 - 14:41

Sepp Blatter ilginç açıklamalarına devam ediyor. 2022 Dünya Kupası'nın yapılacağı ülke oylamasında usulsüzlük yaptığı gerekçesiyle 6 yıl futboldan men cezası alan İsviçreli yönetici, yaşananların arkasında Amerikalıların olduğunu söyledi.

Blatter, "Platini ve benim aldığımız cezalar, 2022 adaylığını kaybeden Amerikalıların yazdığı bir senaryonun sonucuydu. Amerika o adaylığı, Fransa'nın oylamaya müdahil olması sonucu kaybetti" ifadelerini kullandı.

FIFA Başkanı Gianni Infantino hakkındaki görüşlerini de açıklayan Blatter, Infantino'nun çalışmalarının daha çok futbolun zenginlerine hizmet ettiğini ifade etti.

 "Ben göreve başladığımda FIFA bir hiçti"

 Blatter, şöyle konuştu:

"Infantino'nun çalışmalarına baktığınızda daha çok güçlü takımların, büyük organizasyonların üzerinde yoğunlaştığı; alt yapıya, kadın futboluna ve sokak futboluna ilgi göstermediğini fark edebiliriz. Futbol, zenginlerin dayattığı istikamette gitmemeli. Benim hedefim bu değildi. Çünkü ben göreve başladığımda FIFA bir hiçti."

Tecrübeli yönetici, 48 takımlı Dünya Kupası fikrinden kaçınılması gerektiğini de dile getirerek, "48 takımlı organizasyonda 3'er ekipli gruplarda oynama fikri kabul edilemez. Çünkü üç takımlı grup aşamasının son maçı her türlü manipülasyona açık olabilir" yorumunu yaptı. 

Infantino'nun iki yılda bir düzenlenecek ve 8 uluslararası takımın katılacağı "Mini Dünya Kupası" fikrine de değinen Blatter, bunun uygulanmasının imkansız olduğunu söyledi.

 Blatter, "48 takımlı Dünya Kupası ve bu Mini Dünya Kupası, bence yanlış. Takvim zaten dolu ve sürekli aynı oyuncular, aynı kulüpler ve aynı ülke takımları orada olacak. Bu kadar güç sarf edemezler" diye konuştu. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yeni kabine belli oldu
Yeni kabine belli oldu
Halkla dalga geçmeyi bırakın
Halkla dalga geçmeyi bırakın