Bölüm Başkanı cinsel saldırıdan tutuklandı
Reklam
  • Reklam

Bölüm Başkanı cinsel saldırıdan tutuklandı

13 Nisan 2019 - 06:06 - Güncelleme: 13 Nisan 2019 - 09:31

Gamze PİR BAYKUR

Mağusa’da bir üniversitenin Müzik Bölümü Başkanı, öğrencisine cinsel saldırıda ve cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla tutuklandı. İddialara göre Müzik Bölümü Başkanı olan 71 yaşındaki Prof. Dr. Memduh Özdemir, önceki gün ofisine dersleri hakkında bilgi almak için giden baş harfleri L.Ö olan kız öğrencisinin bacaklarını okşadı, yanaklarından öptü ve dudaklarından öpmeye çalıştı. Müşteki kızın polise giderek şikayetçi olması üzerine ise zanlı Özdemir tutuklandı. “Cinsel saldırı” ve “Cinsel taciz” suçlarıyla ilgili olarak dün Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan zanlı Özdemir aleyhine 3 günlük tutukluluk süresi temin edildi.


İddialara göre, bacaklarını okşadı, yanaklarından öptü

Meselenin tahkikat memuru Arif Toroslu, 11 Nisan 2019 tarihinde baş harfleri L.Ö olan kızın Adli Şubeye geldiğini söyledi. Toroslu, şubeye gelen L.Ö’nün bir üniversitede Müzik Bölümünde öğrenci olduğunu, bölümündeki armoni dersini de zanlı Memduh Özdemir’den aldığını, ara sıra zanlının ofisine giderek dersleri ile ilgili yardım aldığını beyan ettiğini belirtti. L.Ö’nün 11 Nisan 2019 tarihinde yine zanlının ofisine dersleri hakkında bilgi almak için gittiğini beyan ettiğini söyleyen Toroslu, zanlıdan dersleri ile ilgili bilgi aldığı esnada zanlının omuzunu ve bacaklarını okşadığını, daha sonra ise kendisine sarılıp yanaklarından öperek, dudaklarından öpmek istediğini beyan ederek kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu iddia ettiğini açıkladı. Toroslu, yapılan şikayet üzerine zanlının 

12 Nisan 2019 tarihinde tutuklandığını ifade ederek, zanlının mesele ile ilgili bir gönüllü ifade verdiğini ve ifadesinde müştekiyi dostane olarak yanaklarından öptüğünü söylediğini açıkladı. Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın yeni başladığını ifade eden Toroslu, zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.


3 gün tutuklu kalacak

Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Umut İnan, zanlı Memduh Özdemir’in tahkikat maksatları bakımından 

3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Parasız
Parasız "Turist" polise sığındı
KIB-TEK'ten açıklama geldi!
KIB-TEK'ten açıklama geldi!