Bu şartlar altında eğitim büyük risk!
Reklam
  • Reklam

Bu şartlar altında eğitim büyük risk!

Cumartesi sabahının ilk saatlerinden itibaren ülkeyi etkisi altına alan aşırı yağışlar, bir çok bölgede zarar ziyana neden olurken, Meteoroloji dairesinin yaptığı uyarılara göre olumsuz hava Salı gece yarısına kadar etkili olacak. Yolların ulaşıma kapandığı, derelerin taştığı ve çeşitli bölgelerde binaların olumsuz etkilendiği bu ortamda Milli Eğitim Bakanlığı’nın yapması gereken yarın okulları tatil etmek

31 Mart 2019 - 13:02 - Güncelleme: 31 Mart 2019 - 17:18

Cumartesi sabahının ilk saatlerinden itibaren ülkeyi etkisi altına alan aşırı yağışlar, bir çok bölgede zarar ziyana neden olurken, Meteoroloji dairesinin yaptığı uyarılara  göre olumsuz hava Salı gece yarısına kadar etkili olacak. Yolların ulaşıma kapandığı, derelerin taştığı ve çeşitli bölgelerde binaların olumsuz etkilendiği bu ortamda Milli Eğitim Bakanlığı’nın yapması gereken yarın okulları tatil etmek.

Bakana çağrı

Konuyla ilgili ülkenin çeşitli bölgelerinden Yeni Bakış’a ulaşan bazı veliler, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit’e çağrıda bulunarak, koşulları dikkate alarak eğitime yarın ara verilmesini talep etti.

 

“Bu şartlar altında zaten birçok vatandaş çocuğunun okula gitmesine izin vermeyecek, hal böyle olunca da ülkeyi tehdit eden bu tehlike geçene kadar en azından ilk tedbir olarak yarın okulların tatil edilmesidir” dedi.

YORUMLAR

  • 14 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Parasız
Parasız "Turist" polise sığındı
KIB-TEK'ten açıklama geldi!
KIB-TEK'ten açıklama geldi!