Bulduğu telefon başına dert oldu
Reklam
  • Reklam

Bulduğu telefon başına dert oldu

Lefkoşa’da bir restoranda unutulan cep telefonunu çaldığı belirlenen zanlı Dilini Nadeesha Sheinudeen, tutuklanarak, mahkemeye çıkarıldı

13 Mart 2019 - 05:19 - Güncelleme: 14 Mart 2019 - 10:54

Evrim KAMALI

Lefkoşa’da bir restoranda unutulan cep telefonunu çaldığı belirlenen zanlı Dilini Nadeesha Sheinudeen, tutuklanarak, mahkemeye çıkarıldı.

Polis bulguları aktardı

Mahkemeye meseleyle ilgili olarak olguları aktaran polis memuru Buket İnce, zanlı Dilini Nadeesha Sheinudeen’in, “Sirkat” suçuyla methaldar olduğunu belirtti. 

İnce, zanlının 01.11.2018 tarihinde Lefkoşa'da sakin Dilfuza Babayeva’nın kullanımında bulunan 400 TL değerindeki siyah renk Samsung marka Galaxy Note II model cep telefonu ve içerisinde takılı bulunan 30 TL değerindeki hattı, bırakılmış olduğu Ada Restoran içerisinden sirkat ettiğini belirtti. İnce, zanlının 11.03.2019 tarihinde Lefkoşa'da tespit edildiğini ve söz konusu cep telefonunun zanlının ikametgahında bulunup emare alındığını söyledi. İnce, “Bu safhada zanlı aleyhinde başlattığımız tahkikat tamamlanmıştur. Zanlı kendisine yapılan yazılı dava tebliğinde aleyhindeki ithamları kabul etmektedir. Zanlı Srilanka vatandaşı olup 34 yaşındadır, işsizdir ve KKTC’de kaçak olarak bulunmaktadır. Zanlının ilerde davasının mahkemede görüşülenceye kadar uygun bir teminata bağlanmasını talep ederim” dedi. 

Cezaevinde bekleyecek

Huzurda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Cenkay İnan, zanlının ilerde görüşülecek davasında hazır olmasını sağlamak maksadı ile 15 günü aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yeni kabine belli oldu
Yeni kabine belli oldu
Halkla dalga geçmeyi bırakın
Halkla dalga geçmeyi bırakın