Cinayet çok yönlü araştırılıyor

Cinayet çok yönlü araştırılıyor

Vahşi bir cinayete kurban giden Nijerya uyruklu Obasanje Adeola Owoyalr'ın öldürmesi olayı ile ilgili yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan 11 zanlı dün mahkemeye çıkarıldı

13 Temmuz 2019 - 09:32

Evrim KAMALI


Vahşi bir cinayete kurban giden Nijerya uyruklu Obasanje Adeola Owoyalr'ın öldürmesi olayı ile ilgili yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan zanlılar, Cristian Osemudiamen Akhimemona, Eustese Isesele, Oba Francis, Jonhattan Osukomudu, Jeffrey Oziegbe Ikpotokin, Marvellous Oboh, Ikponmwosa Cliffordonigho, Lewis Osemudiamhen Ibhasuemonjie, Nicolas Ibhasuemonjie, Friday Destiny Moses, Achazie Emeka dün mahkeme huzuruna çıkarıldılar.


Polis bulguları aktardı

Mahkemede mesele ile ilgili şahadet veren Polis Müfettiş Muavini Feyyaz İneci, Obasanje Adeola Owoyalr’ın 1 Temmuz’da arkadaşları tarafından kayıp olduğu ihbarı geldiğini ve cesedi bulunduğu 8 Temmuz tarihine kadar arandığını belirtti. İneci, Lefkoşa’da okullar yolu bölgesinde toprak alanda bulunan Obasanje Adeola Owoyalr’ın cesedine kendine ait olan ML 918 plakalı Toyota marka aracın bagajında battaniyeye sarılı şekilde bulunduğunu aktardı. Owoyalr’ın kesici ve delici alet ile öldürüldüğünü belirten İneci, cesedin bulunmasının ardından maktulün huzurda bulunan 11 zanlının ikamet ettiği apartmana giriş yaptığını tespit ettiklerini söyledi.


3’er gün tutukluluk alındı

Polis Müfettişi Feyyaz İneci, meselenin ciddi bir mesele olduğunu, olayla ilgili birçok şüpheli şahıs bulunduğunu ve olayla bağlantılarının araştırılacağını ayrıca olayla ilgili verdiği ifadelerin teyit ve tekzibinin yapılacağını belirterek ilk etapta 3 gün tutuklu kalmalarını talep etti. Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Cenkay İnan, zanlıların soruşturmanın aydınlatılabilmesi için 3 gün tutuklu kalmalarına emir verdi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Barış Burcu'dan açıklama!
Barış Burcu'dan açıklama!
Polise teslim oldu
Polise teslim oldu