Cinsel saldırı zanlısı öğretmen teminatla serbest bırakıldı
Reklam
  • Reklam

Cinsel saldırı zanlısı öğretmen teminatla serbest bırakıldı

19 Nisan 2019 - 15:04 - Güncelleme: 19 Nisan 2019 - 16:47

Gamze PİR BAYKUR

Mağusa’da bir üniversitede Müzik Bölümü Başkanı olan ve kız öğrencisine cinsel saldırı ve cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla tutuklanan ardından ise 6 öğrencisine daha cinsel saldırıda bulunduğu iddia edilen Prof. Dr. Memduh Özdemir hakkındaki soruşturma tamamlandı. “Cinsel saldırı” ve “Cinsel taciz” suçlamalarıyla ilgili olarak dün yeniden Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan zanlı Özdemir, tutuksuz yargılanmak üzere teminata bağlandı. Konu üniversitenin ise aldığı bir kararla önceki gün Prof. Dr. Özdemir’i görevinden uzaklaştırdığı öğrenildi.

 

Soruşturma tamamlandı

Meselenin tahkikat memuru Arif Toroslu,11 Nisan 2019 tarihinde baş harfleri L.Ö olan kızın Adli Şubeye geldiğini söyledi. Toroslu, şubeye gelen L.Ö’nün bir üniversitede Müzik Bölümünde öğrenci olduğunu, bölümündeki armoni dersini de zanlı Memduh Özdemir’den aldığını, ara sıra zanlının ofisine giderek dersleri ile ilgili yardım aldığını beyan ettiğini belirtti. L.Ö’nün 11 Nisan 2019 tarihinde yine zanlının ofisine dersleri hakkında bilgi almak için gittiğini beyan ettiğini söyleyen Toroslu, zanlıdan dersleri ile ilgili bilgi aldığı esnada zanlının omuzunu ve bacaklarını okşadığını, daha sonra ise kendisine sarılıp yanaklarından öperek, dudaklarından öpmek istediğini beyan ederek kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu iddia ettiğini açıkladı. Toroslu, yapılan şikayet üzerine zanlının 12 Nisan 2019 tarihinde tutuklandığını ve gönüllü ifade verdiğini belirterek, zanlının ayni gün mahkeme huzuruna çıkarılarak aleyhine 3 günlük tutukluluk süresi temin edildiği anımsattı. Tahkikat süresince birçok ifadelerin temin edildiğini ve zanlının öğrencisi olan 6 kişinin daha polise gelerek zanlı tarafından cinsel saldırıya uğradıklarını beyan edip zanlı hakkında şikayetçi olduklarını belirten Toroslu, üniversitenin ise aldığı bir kararla önceki gün zanlıyı görevden uzaklaştırdığını açıkladı. Toroslu, mesele ile ilgili olarak yürütülen soruşturmanın tamamlanığını ifade ederek,TC vatandaşı olan ve çalışma izninin Eylül ayına kadar geçerli olan zanlının uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

 

Teminata bağlandı

Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Umut İnan, zanlı Memduh Özdemir’in kimlik, pasaport ve seyahat belgelerine el konularak KKTC dışına çıkışının men edilmesine, 15 bin TL nakdi teminat ödemesine, 2 KKTC vatandaşının 75’er bin TL şahsi kefalet senedi imza etmesine ve zanlının haftada 1 gün en yakın polis karakoluna giderek ispatı vücutta bulunmasına emir verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KIB-TEK yine karıştı
KIB-TEK yine karıştı
Polis memuru tutuklandı
Polis memuru tutuklandı