Dalgalar bir aileyi aldı

Dalgalar bir aileyi aldı

Kaplıca - Yedikonuk arasında Tulumba mevkiinde, dün saat 18.30 sularında yüzmek için denize giren Katırcı ailesinden 4 kişi boğularak yaşamını yitirirken, 12 yaşındaki Barış Katırcı vatandaşlar tarafından kurtarılarak hastaneye kaldırıldı

13 Temmuz 2019 - 09:40 - Güncelleme: 14 Temmuz 2019 - 11:46

Kaplıca - Yedikonuk arasında Tulumba mevkiinde, dün saat, 18.30 sularında  yüzmek için denize giren Katırcı ailesinden 5 kişiden, baba  Ramazan Katırcı (E-48), anne Filiz Katırcı (K-40), Merve Katırcı (K-18) ve Mert Katırcı (E-13) azgın dalgalara kapılarak yaşamını kaybetti.


Olayın duyulmasının ardından bölgede deniz ve havadan  2 helikopter yardımıyla aramalar başlatıldı. Aşırı dalgalara karşın sürdürülen arama çalışmaları sonucunda Ramazan Katırcı, Filiz Katırcı, Merve Katırcı ve Mert Katırcı’nın cansız bedenlerine ulaşıldı. Baba Ramazan Katırcı ile kızı Merve Katırcı’nın cansız bedenlerine deniz içerisinde ulaşıldı


Ailenin en küçük mensubu Barış Katırcı (E-12) ise azgın dalgalara rağmen  Mağusa Devlet Hastanesine kaldırıldı. Barış Katırcı’yı boğulmaktan son anda kurtaran ancak boğulma tehlikesi geçiren Osman Göztaş ise kaldırıldığı Mağusa Devlet Hastanesinin ardından Lefkoşa Devlet Hastanesine sevk edildi


 

Gamze Pir BAYKUR


Kaplıca - Yedikonuk arasında Tulumba mevkiinde, dün saat, 18.30 sularında  yüzmek için denize giren Katırcı ailesinden 5 kişiden, baba  Ramazan Katırcı (E-48), anne Filiz Katırcı (K-40), Merve Katırcı (K-18) ve Mert Katırcı (E-13) azgın dalgalara kapılarak yaşamını kaybetti. Barış Katırcı (E-12) ise Mağusa Devlet Hastanesine kaldırıldı. Barış Katırcı’yı ise boğulmaktan son anda kurtaran ancak boğulma tehlikesi geçiren Osman Göztaş ise kaldırıldığı Mağusa Devlet Hastanesinin ardından Lefkoşa Devlet Hastanesine sevk edildi.


Denizden ve havadan helikopterle arama yapıldı


Olayın duyulmasının ardından bölgede deniz ve havadan helikopter yardımıyla aramalar başlatıldı. Aşırı dalgalara karşın sürdürülen arama çalışmaları sonucunda Ramazan Katırcı, Filiz Katırcı, Merve Katırcı ve Mert Katırcı’nın cansız bedenlerine ulaşıldı. Baba Ramazan Katırcı ile kızı Merve Katırcı’nın cansız bedenlerine deniz içerisinde ulaşıldı, sandalla Kaplıca Balıkçı Barınağına getirildi.

 

Annenin cansız bedeni koyda bulundu


Anne Filiz Katırcı’nın cansız bedenine ise aynı bölgede koyda bulundu. Uzun aramalar sonucunda helikopter tarafından deniz içerisinde cansız bedenine ulaşılan Mert Katırcı'nın cenazesi ise helikopterle alınarak karaya çıkarıldı.


Barış Katırcı vatandaşlar tarafından kurtarıldı


O esnada deniz içerisinde bulunan ailenin en küçük ferdi  Barış Katırcı ise (E-12) vatandaşlar tarafından kurtarılarak ambulans ile hastaneye sevk edildi. Barış Katırcı’yı ise boğulmaktan kurtaran Osman Göztaş boğulma tehlikesi ggeçirdi. Boğulma tehlikesi geçiren Göztaş ise kaldırıldığı Mağusa Devlet Hastanesinde yapılan ilk tedavisinin ardından Lefkoşa Devlet Hastanesine sevk edildi. Katırcı ailesinin cenazeleri ise Lefkoşa Devlet Hastanesi Morguna kaldırıldı.


Akıncı: Geride kalan çocuğa devlet sahip çıkmalı


Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı deniz faciasının ardından açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Kaplıca’da boğularak hayatını kaybeden 4 kişi için başsağlığı mesajı yayımladı.


Cumhurbaşkanı Akıncı’nın mesajı şöyle:


“Anne,baba,iki kardeş bugün denizde dalgalara kapılarak can verdi. Aynı aileden geriye bir tek 12 yaşında bir çocuk kaldı. Bu tarifi imkansız büyük acıyı yüreğimizde hissederek kendilerine Allah’dan rahmet diliyorum. Geride kalan çocuğa Devlet olarak sahip çıkmanın vicdani bir sorumluluğumuz olduğunu da ifade etmek istiyorum.”


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Barış Burcu'dan açıklama!
Barış Burcu'dan açıklama!
Polise teslim oldu
Polise teslim oldu