"Devlet elini buralara da uzatsın"
Reklam
  • Reklam

"Devlet elini buralara da uzatsın"

Surlariçi Yenicami Mahallesi Muhtarı Ayşen Hamitoğlu, bölgenin işçi ve yatı bölgesi haline geldiğini ifade ederek, bir evde çok sayıda işçi kalmasının pek de sağlıklı olmadığını söyledi

11 Ocak 2019 - 08:52 - Güncelleme: 12 Ocak 2019 - 11:58

Melin DOBRAN

Surlariçi Yenicami Mahallesi Muhtarı Ayşen Hamitoğlu, bölgenin işçi ve yatı bölgesi haline geldiğini söyledi. Muhtar Hamitoğlu, bölgede bir evde 7-10 işçi kaldığını ifade etti. Bir evde çok sayıda kişinin yaşamasının sağlık açısından pek de doğru olmadığını belirten Hamitoğlu, denetim yapılması gerektiğini söyledi.


“Aşırı yağışta göletler oluşuyor”

Bölgedeki rögarların temizlenmesi gerektiğini ifade eden Hamitoğlu, bu tıkanıklığın aşırı yağışta göletler oluşturduğunu söyledi. Hamitoğlu, zaman zaman alçakta kalan evleri su bastığını da belirtti. Araçların en çok kullandığı yollara hatalı parklar yapıldığını dile getiren Hamitoğlu, bunun bölgede sıkışıklığa neden olduğunu söyledi.


“Bölge işçi, yatı bölgesidir”

Muhtar Hamitoğlu, “Bölgede gelişi güzel bir yerleşim var. Bölge daha çok işçi, yatı bölgesidir. Bir evde birden fazla 3. Ülke insanı kalıyor. Bu pek de sağlıklı bir durum değildir. Onlar da insan. Sonuçta ekmeğini kazanmaya çalışıyor ama denetim olmalıdır. Bu işçilerin 7-10 kişilik grup halinde bir yerde kaldıklarını görüyoruz. Bu işçilerin kontrol edilmesi lazım” ifadelerini kullandı.


“Rögarların temizlenmesi lazım”

“Bölgemizde altyapı sorunu var. Rögarların temizlenmesi gerekiyor. Şiddetli bir yağmur yağdığında yollar diz boyu göl oluyor. Alçaktaki birkaç evi su basmıştı. Rögarlar açık olsa bu olaylar yaşanmayacaktı. Ara yollarda ve aydınlatmada sıkıntımız yok. Bazı yerlerde kaldırım ihtiyacı vardır.”


“Hatalı parklar geçişlerin aksamasına neden oluyor”

“Akşamüstü bölgede bir sıkışıklık yaşanıyor. Anayol üzerine ve konulmayacak yerlere büyük araçlar park ediliyor. Bu da trafiğin aksamasına neden oluyor. Bu mahallenin en büyük sorunudur çünkü sık kullanılan bir yoldur. Eğlence yerleri de var. Hatalı parklar geçişlerin aksamasına neden oluyor.”


“Binalar tamir ediliyor”

“Mahalledeki kırık dökük binalar tamir edilmeye başlandı. Edirne ve Reşadiye Sokak’ta tamiri süren binalar var. Bu binaların kafe ve restoran yapılacağını duyduk. Güzel bir şey yapılmaya çalışılıyor. Bunun da bölgemiz açısından iyi olacağını ve bölgeye canlılık getireceğine inanıyorum.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Parasız
Parasız "Turist" polise sığındı
KIB-TEK'ten açıklama geldi!
KIB-TEK'ten açıklama geldi!