Emeklilik parasını kızı çaldı
Reklam
  • Reklam

Emeklilik parasını kızı çaldı

Güney Kıbrıs genelinde meydana gelen çeşitli suç olayları, Rum basınında yer buldu

14 Mart 2019 - 09:47

Fileleftheros gazetesi, Limasol’da ikamet eden 53 yaşındaki kadının tefecilik kurbanı olduğunu ve tehditlere maruz kaldığını yazdı.  Söz konusu kadının, polise yaptığı şikayet neticesinde, 39 yaşındaki bir adamın şüpheli olarak tutuklandığını yazan gazete, kadının 2004 yılında ailesinde yaşadığı sağlık problemleri nedeniyle, parayı bir ay sonra belirlenen faizi ile birlikte teslim etmek şartıyla, şüpheliden 2 bin Euro borç para aldığını, ancak daha sonra bu parayı vaktinde ödeyemediğini, bunun sonucunda “borcunun”, faizler nedeniyle arttığını belirtti.  

Gazete parayı veren şahısın, kadını sürekli tehdit ettiğini ve parayı geri vermesini talep ettiğini yazdı. Habere göre konu hakkında şikayette bulunan kadın, Ağustos 2018’de borcunun 92 bin Euro olduğuna dikkati çekti.


Kuyumcuya silahlı soygun girişimi

Öte yandan Alithia gazetesi, Larnaka merkezde bulunan bir kuyumcu dükkanına dün öğleden sonra silahlı soygun girişiminde bulunulduğunu yazdı. Gazete yabancı uyruklu oldukları sanılan 4 kişinin dün 13:40’da, kuyumcu dükkanına girdiklerini, bir kişinin elinde ise bıçak olduğunu belirtti. Kuyumcu dükkanının yanında bulunan insanların olayı fark etmesi üzerine soyguncuların kaçmak zorunda kaldığını belirten gazete soyguncuların, iki çanta ziynet eşyası çalmayı başardığını yazdı. 

Habere göre polis, birisinin sabıkalı olduğunu tespit ettiği 4 kişiyi bulmak için geniş çaplı araştırma başlattı.

Polis daha sonra yaptığı açıklamada zanlılardan birinin İran asıllı 44 yaşındaki Esmaeli Ghader Emmamali olduğunu belirtti.

Bankaya yatırmadığı emeklilik parasını kızı çaldı

Politis gazetesi 60 bin Euro miktarındaki emeklilik ikramiyesini, çaldırma korkusuyla yatağının altındaki tencerede saklayan, evden dışarı çıkacağı zaman ise çanta-valiz içerisine koyan kişinin (babanın), parasını kızına kaptırdığını yazdı. Gazete, söz konusu olayın, adamın evde olduğu esnada paranın kaybolduğunu tespit etmesi ve şüphelerin 49 yaşındaki kızına dönmesi üzerine ortaya çıktığını belirtti. Habere göre olay üzerine tutuklanan ve hakkında 6 gün tutukluluk emrinin verildiği mahkeme önüne çıkarılan 49 yaşındaki kadın olayla ilgisi olmadığını, babasının, akıl noksanlığına muzdarip olduğunu savundu. Gazete söz konusu kadının, geçmişte ise annesinin ziynet eşyalarının çalınmasında da şüpheli olduğuna dikkati çekti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yeni kabine belli oldu
Yeni kabine belli oldu
Halkla dalga geçmeyi bırakın
Halkla dalga geçmeyi bırakın