Eroğlu’ndan büyük kıyak
Reklam
  • Reklam

Eroğlu’ndan büyük kıyak

Eroğlu’ndan polis teşkilatına müdahale. 3. Cumhurbaşkanı Eroğlu’nun direktifiyle İskele Polis Müdürlüğü’ne Hüseyin Sağıroğlu’nun atanması gerekirken, daha alt rütbede olan Gökay Karagil atandı. Geçmiş yıllarda teşkilat içinde yaptığı gayrı yasal işler nedeniyle Mağusa ve Lefkoşa’ya sürülen Karagil, böylece ödüllendirilmiş oldu.

24 Mayıs 2019 - 08:58

Yeni Bakış
3. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, siyasi arenadaki ağırlığını hala koruyor. 

Usulsüzlüğe mükafat
Eroğlu, kızı Resmiye Canaltay’ı bakan yapamadı ancak, İskele Polis Müdürlüğü görevine Hüseyin Sağıroğlu’nun atanması gerekirken, müdür muavini Gökay Karagil’in atanmasını sağladı. Bu atamayla daha önce adı teşkilat içinde bir takım usulsüzlüklere karışan Gökhay Karagil, Eroğlu eliyle ödüllendirilmiş oldu. 

2017’de Lefkoşa’dan Mağusa’ya sürülmüştü
2017 yılında Polis Hizmetleri Komisyonu’nun açıkladığı 23 üst rütbeli polisin nakillerinde Özel Soruşturma Ekibi’nde görev yapan Polis Müdür Muavini Gökay Karagil, yaptığı usulsüzlükler nedeniyle Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne İdari Polis Amiri olarak atanmıştı.

İsmet Felek’e cezaevinde telefon sağlamıştı
Gökay Karagil’in Polis Müdür Muavini olduğu 2015 yılında ise, Uçanok grubu ile mafya babası olarak nitelendirilen İsmet Felek ile aralarındaki hesaplaşma nedeniyle görevini hiçe sayarak,  gözaltında buluna İsmet Felek’e şahsına ait cep telefonunu vererek dışarıyı arayıp adamlarına talimatlar vermesini sağlamıştı.

Lefkoşa’ya sürülmüştü
Felek’e şahsına ait telefonunu kullandırdığı için Müdür Muavinliği’nden Polis Amirliğine düşürülüp Lefkoşa’ya sürülen Karagil, başkentte de rahat durmayarak, kanunsuz bir şekilde üst düzey bir yargı görevlisinin telefonlarını dinlediği gerekçesi ile yeniden gündem olmuştu.

YORUMLAR

  • 2 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Polis memuru tutuklandı
Polis memuru tutuklandı
“Özgürgün’ü bırakın eski defterleri açın”
“Özgürgün’ü bırakın eski defterleri açın”