“Expedition North Cyprus”

“Expedition North Cyprus”

Belçika’nın Vorselaar kasabasından başlayıp Türkiye ve son durak olarak KKTC’ye gelecek Robinson Club üyelerinin başlattığı “Expedition North Cyprus” (Kuzey Kıbrıs’ı Keşfet) isimli organizasyon başladı. Bu kapsamda Robinson Club üyelerinin yer aldığı otobüs Belçika’dan hareket etti.

10 Ekim 2017 - 15:58

Durakladığı Avrupa ülkelerinde yetim evlerine Belçika’dan hediyeler vermesi ve yardımlar toplanması amaçlanan etkinlik kapsamında otobüsün 23 Ekim’de KKTC’de olması bekleniyor.

Organizasyona Belçika’daki başlangıç ayağından beri katkı yaparak destekleyen Bağımsız Milletvekili Hasan Taçoy, konu ile ilgili açıklamasında bir grup insanın “Kuzey Kıbrıs’ı keşfet” sloganı ile yola çıktıklarını ve kendisinin de projeye Avrupa’daki bağlantıları ile destek olduğunu ifade etti.

Etkinliğin başladığı Belçika’nın Vorselaar kasabasında büyük bir heyecan yaşandığını ve orada bulunan insanların adeta seferber olduğunu ifade eden Taçoy, yardım kampanyasının kimsesiz çocuklar ve genel olarak çocuklara yardım amaçlı düzenlendiğini anımsatarak otobüsün 2 gün önce düzenlenen etkinlikle yola çıktığını belirtti.

Taçoy, otobüsün 23 Ekim’de KKTC’de olacağını ifade ederek, Vorselaar Belediyesi ile Lefkoşa Türk Belediyesi ve Girne Belediyesinin de temas içerisinde olacağını vurgulayarak otobüsün karşılanması içinde bir organizasyon düzenleneceğini söyledi.

Otobüste 8 kişi olacağını ve KKTC’de yapılacak çalışmaları Robinson Clup üyelerinin belirleyeceğini belirten Taçoy, otobüsün ilk durağını Lüxemburg’da yaptığını ve sonra ise Almanya’ya geçtiğini söyleyerek son durak olarak da otobüsü Kıbrıs’a beklediklerini ifade etti.

Taçoy, otobüsle gelen 8 kişinin yanısıra son durak olan Kıbrıs’a etkinliği takip etmek amacıyla 40’ı aşkın bir heyetin de gelecğini söyledi.

Bu haber 1390 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Denktaş'tan banka  soygunculuğu mu?
Denktaş'tan banka soygunculuğu mu?
Denktaş'tan banka  soygunculuğu mu?
Denktaş'tan banka soygunculuğu mu?