Güzelyurt’ta 11 adet sahte banknot bulundu
Reklam
  • Reklam

Güzelyurt'ta 11 adet sahte banknot bulundu

Güzelyurt’ta sakin zanlı Ali Altuntaş, sahte 200 TL’lik banknot tedavüle sürdüğü gerekçesiyle tutuklanarak, dün mahkemeye çıkarıldı

15 Nisan 2019 - 06:43 - Güncelleme: 15 Nisan 2019 - 09:20

Evrim KAMALI 

Güzelyurt’ta sakin zanlı Ali Altuntaş, sahte 200 TL’lik banknot tedavüle sürdüğü gerekçesiyle tutuklanarak, dün mahkemeye çıkarıldı. Mahkemede meseleyle ilgili olarak yeminli şahadet veren polis memuru Murat Karahüseyin, zanlının “Sahte Para Tasarrufu, tedavüle sürme” ve “Sahtekarlıkla para temini” suçlamalarıyla tutuklandığını belirtti. Karahüseyin, zanlı Ali Altuntaş’ın 10-13.04.2019 tarihleri arasında, Güzelyurt’ta, İzzet Kombos Bulvarı üzerinde faaliyet gösteren iki ayrı petrol istasyonuna giderek, tasarrufunda bulundurduğu ve sahte olduğunu bildiği B 178290171 seri numaralı 200 TL’lik banknotları, her iki iş yerinden de almış olduğu 100 TL tutarındaki akaryakıta karşılık görevliye vermek suretiyle tedavüle sürüp para üzeri olarak aldığı toplam 200 TL’yi sahtekarlıkla temin ettiğinin tespit edildiğini söyledi. Karahüseyin, olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine zanlının tespit edilerek tutuklandığını, üzerinde ve ikametgahında yapılan aramada ise aynı seri numaralı toplam 9 adet daha sahte 200 TL’lik banknot bulunarak emare olarak alındığını belirtti. Zanlının gönüllü ifade verip, suçlamaları kabul ettiğini ancak tahkikatın devam ettiğini, aranan emareler, alınacak ifadeler olduğunu söyleyen Karahüseyin, zanlının üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

Zanlı 3 gün tutuklu kalacak 

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Murat Soytaç, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Parasız
Parasız "Turist" polise sığındı
KIB-TEK'ten açıklama geldi!
KIB-TEK'ten açıklama geldi!