CTP'nin adayı Soyer mi?

KKTC’de 2020’de gerçekleşecek Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili “Yarışa kendi adayımızla katılacağız” açıklamasında bulunan CTP Genel Başkanı Erhürman’ın bu ifadelerinin ardından, CTP’de adaylık konusunda Mehmet Ali Talat ve Ferdi Sabir Soyer gibi isimler üzerinde durulurken, Soyer’in seçim kaybetmiş Talat karşısında daha avantajlı bir durumda olduğu ifade ediliyor.


CTP'nin adayı Soyer mi?

Yeni BAKIŞ

KKTC’de 2020’de gerçekleşecek Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili adaylar henüz “Kamuoyu yoklaması” şeklinde sürerken, CTP  Genel Başkanı Başbakan Erhürman’ın “Parti olarak seçime kendi adayımızla katılacağız” açıklaması gözleri CTP’li iki isme çevirdi. 

 

Erhürman’ın böyle bir arzusu yok

Yeni Bakış’ın partiye yakın kaynaklardan elde ettiği bilgilere göre, bir süre önce 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’ın “CTP’nin cumhurbaşkanı adayı Tufan Erhürman olmalı” açıklamasına karşın Erhürman’ın cumhurbaşkanlığı yarışına katılmayacağını belirten kaynaklar, cumhurbaşkanı adayı konusunda partide iki ismin öne çıktığını kaydetti.

 

Talat daha önce seçim kaybetti

 Bu isimlerin 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ve eski Başbakanlardan Ferdi Sabir Soyer olduğunu ifade eden kaynaklar, Ferdi Sabit Soyer’in daha önce Derviş Eroğlu’na karşı bu yarışı kaybeden Mehmet Ali Talat’tan daha avantajlı bir durumda olduğunu belirttiler.