Hapse gönderildi
Reklam
  • Reklam

Hapse gönderildi

Lefkoşa’da, 2 farklı kişiye kendisini gümrükçü olarak tanıttıktan sonra dolandırarak paralarını alıp Güney Kıbrıs’a kaçan ve bir buçuk yıl sonra geri dönerek teslim olan zanlı Mehmet Cemal Konyalıoğlu, dün yeniden mahkemeye çıkarıldı

11 Temmuz 2018 - 09:35

Evrim KAMALI


 Lefkoşa’da, 2017 Şubat ayı içerisinde 2 farklı kişiye kendisini gümrükçü olarak tanıttıktan sonra dolandırarak paralarını alan, Güney Kıbrıs’a kaçmasının ardından bir buçuk yıl sonra Kermiya Sınır Kapısı’ndan geri dönerek teslim olan zanlı Mehmet Cemal Konyalıoğlu, dün yeniden mahkemeye çıkarıldı. Mesele ile ilgili soruşturma tamamlanırken, zanlının teminata bağlanması talep edildi. 


Polis bulguları aktardı

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis, zanlı Mehmet Cemal Konyalıoğlu’nun 1 Şubat 2017 tarihinde Avukat Menteş Aziz’in ofisine giderek sekreteri Gülcan Alp’a yalan olduğunu bildiği halde "Gümrükçü" olduğunu söyleyip, güven kazandıktan sonra gümrükten Menteş Bey adına olan paketi çıkardığını ve bunun karşılığında 182 TL para ödediğini ve gümrük memuru olarak tanıttığı Salih ismindeki şahsın biraz sonra paketi getireceğini söyleyerek 182 TL para temin ettiğini söyledi. Polis, zanlının daha sonra 6 Şubat tarihinde bu sefer Ortaköy'de faaliyet gösteren Sümer Reklam isimli is yerine giderek iş yeri sahibi ve işletmecisi Ekin Sümer’den yalan olduğunu bildiği halde "Gümrükçü" olduğunu söyleyip güven kazandıktan sonra paketi getirmek için taşımacılık ücreti olarak 158 TL para temin ettiğini mahkemeye aktardı. 


Geri dönüp teslim oldu

Polis, zanlı aleyhine tutuklama emri alındığını ve Güney Kıbrıs’ta olmasından ötürü askıda tutulduğunu belirterek, Kermiya Sınır Kapısı’ndan gelerek teslim olması üzerine tutuklandığını söyledi. Polis memuru, zanlı ile ilgili soruşturmanın tamamlandığını, zanlının benzer birçok sabıkası olduğunu belirterek, tutuklu yargılanmasını talep etti.  Mahkeme, zanlıyı yargılanmak üzere 75 günü aşmayacak bir şekilde cezaevine gönderilmesine emir verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sürpriz bakanlar UBP’yi gerdi
Sürpriz bakanlar UBP’yi gerdi
Eroğlu’ndan büyük kıyak
Eroğlu’ndan büyük kıyak