Hayatınız daha da kolaylaşıyor

Hayatınız daha da kolaylaşıyor

Ata Bilişim’den KKTC’de bir ilk olan 2 Mobil uygulama.

11 Ocak 2018 - 13:04 - Güncelleme: 11 Ocak 2018 - 13:19

KKTC’de faliyetlerini sürüdüren Ata Bilişim, ülkede bir ilke imza attı. Ata Bilişim tarafından uyulamaya konulan “Hey Taxi” ve “İXSİR” vatandaşın günlük yaşamını kolaylaştıracak iki uygulama.

“Hey Taxi”

Mobil uygulamalardın biri olan “Hey Taxi” cep telefonu kullanıcılarının telefonlarına indirdirecekleri uygulama sayseninde bulundukları bölgedeki en yakın Taxi’den kolaylıkla hizmet alabilmelerini sağlayacak. Telefon kullanıcısı, “Hey Taxi” sayesinde taxiciyle kontak kurup çağrısını iletecek. Ulaşılan taxi meşgulse sistem vatandaşı otomatik olarak bir başka taxiye yönlendirecek.

“İXSİR”

Ata Bilişim tarafından hayata geçirilen  bir başka Mobil uygulama ise, “İXSİR”. Bu uygulama ise, Yemek servisinden, Tüp Gaza, Su servisinden acil yardıma hatta kan ihtiyacına kadar birçok alanda vatandaşa hizmet sunuyor.

Dünyada yaygın olarak kullanılıyor

“Hey Taxi” ve “İxsir” uygulamaları dünyanın birçok ülkesinde vatandaşların zorlu hayat koşulları içierisinde yaşamını kolaylaştırmak amacıyla yıllardan beri kullanılıyor. Uygulamalar Güney Kıbrıs’ta da halen 6 merkezde hizmet veriyor.

Bu haber 1174 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Adaletin tecellisi güçleşiyor
Adaletin tecellisi güçleşiyor
Polis gonnara topladı!
Polis gonnara topladı!