"Hedefimiz iş sağlığı ve güvenliğidir"
Reklam
  • Reklam

"Hedefimiz iş sağlığı ve güvenliğidir"

Çalışma Dairesi Müdürü Yusuf Önderol, geçen hafta faaliyetleri durdurulan inşaatlarda, insan hayatı için tehlike oluşturan bir veya birden çok durumun tespit edilmesi sebebiyle bu yola gittiklerini açıkladı.

13 Şubat 2018 - 07:28 - Güncelleme: 14 Şubat 2018 - 10:23

Çalışma Dairesi Müdürü Yusuf Önderol, faaliyeti durdurulan inşaatlarla ilgili son günlerde basında çıkan bazı haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirterek, inşaatların yalnızca yeşil branda, koruyucu şerit ve levha ile güvenlik kıyafeti eksikliğinden değil, insan hayatı için tehlike oluşturan bir veya birden çok durumun varlığının tespitinden dolayı durdurulduğunu açıkladı

Kapatılan tüm inşaat alanlarına eksiklikleri hakkında Çalışma Dairesi Müdürlüğü tarafından yazılı uyarı verildiğini belirten Önderol, eksikliklerin giderilmesine yönelik çalışmalar yapılması durumunda, inşaat sahiplerine inşaat alanında faaliyet yürütülebileceklerine yönelik yazı verdiklerini de kaydetti


Deniz ABİDİN 

Çalışma Dairesi Müdürü Yusuf Önderol, Yeni Bakış’a yaptığı açıklamada, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler’in göreve başlar başlamaz ilk olarak iş sağlığı ve güvenliği konusunu hedef alarak yola çıktığını ifade ederek, bu çerçevede Çalışma Dairesi müfettişlerinin denetimleri başlattığını söyledi. Önderol, yapılan denetimlerde, yeşil branda eksikliği, güvenlik için gerekli kıyafetlerin eksikliği gibi basit nedenlerle inşaatların çalışmasının durdurulduğu gibi basında bazı haberlerin çıktığını belirterek, işin aslının bu şekilde olmadığını söyledi.


“İnsan hayatını 

tehlikeye sokacak 

durumlara rastladık”

Çeler, Çalışma Dairesi’nin denetimi yapılan inşaatlarda insan hayatını tehlikeye sokacak birden fazla unsurun olması durumunda, söz konusu unsurların giderilinceye kadar inşaatları durdurduğunu belirtti. Çalışması durdurulan inşaatların yetkili müteahhitine eksiklikleri içeren bir belgenin de verildiğini ifade eden Önderol, eksik unsurların tamamlanması durumunda inşaatın yapımına devam edileceğini içeren yazının da yine aynı şekilde iletildiğini söyledi. 


“Denetimler 

bundan sonra da devam edecek”

Burada önemli olanın insan hayatı olduğunu dile getiren Önderol, insan hayatının riske girmemesi için durdurulması gereken inşaatların durdurulmakta olduğunu kaydetti. 

Önderol, Bakan Çeler’in göreve gelmesiyle birlikte bugüne kadar Lefkoşa’da 10, Girne’de 6, Güzelyurt’ta 2 inşaatın durdurulduğunu belirterek, denetimlerin bundan sonraki günlerde de devam edeceğini söyledi. 

Bu haber 1502 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
5'i bir etmez
5'i bir etmez
"Usulsüz işler dönüyor"