Hermane Hebatit-B hastası
Reklam
  • Reklam

Hermane Hebatit-B hastası

KKTC muhaceretini sahte pasaport ile atlatıp Türkiye’ye giden ancak polisin fark etmesi üzerine KKTC’ye geri gönderilerek gözaltına alınan zanlı Fazel Dany Hermane, dün yeniden mahkemeye çıkarıldı

11 Temmuz 2018 - 11:51

Evrim KAMALI


KKTC muhaceretini sahte pasaport ile atlatıp Türkiye’ye giden ancak polisin fark etmesi üzerine KKTC’ye geri gönderilerek gözaltına alınan zanlı Fazel Dany Hermane, dün yeniden mahkemeye çıkarıldı. Tutuklu yargılanmasına karar verilen zanlının Hepatit-B hastası olduğu ortaya çıktı. 


Polis bulguları aktardı

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru olayla ilgili bulguları aktardı. Polis, huzurda bulunan zanlı Fazel Dany Hermane’nin 6 Temmuz tarihinde başkası adına düzenlenmiş Fransa pasaportu ile KKTC' den çıkış yapıp TC'ye gittiğini söyledi. Polis zanlının TC polisi tarafından pasaportun sahte olduğunun anlaşılması üzerine 7 Temmuz tarihinde ülkemize geri gönderildiğini ve tutuklandığını söyledi. Yapılan soruşturmada zanlının sahte pasaportla bir kez Lokmacı bir kez de Metehan sınır Kapılarından ülkeye giriş çıkış yaptığının belirlendiğini ifade etti. Zanlı hakkındaki soruşturmanın tamamlandığını, KKTC’de turist olarak bulunduğunu belirten polis, teminata bağlanmasını talep etti.


“Hastayım doktora gitmem gerek”

Mahkeme, zanlının tutuklu yargılanmasına ve 2 ayı geçmeyecek bir süre ile cezaevine gönderilmesine emir verdi. Mahkemede söz hakkı alan zanlı ise Hepatit-B hastası olduğunu, gerektiği halde doktora götürülmeyi talep etti. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sürpriz bakanlar UBP’yi gerdi
Sürpriz bakanlar UBP’yi gerdi
Eroğlu’ndan büyük kıyak
Eroğlu’ndan büyük kıyak