Hırsızlığı mesleğe dönüştürmüş

Hırsızlığı mesleğe dönüştürmüş

Taşkınköy’de iki evden bisiklet çalınması olayıyla ilgili zanlı Hamra Kerimov tutuklanarak, geçtiğimiz gün mahkemeye çıkarıldı.

12 Şubat 2019 - 06:36 - Güncelleme: 13 Şubat 2019 - 11:28

Evrim KAMALI

Taşkınköy’de iki evden bisiklet çalınması olayıyla ilgili zanlı Hamra Kerimov tutuklanarak, geçtiğimiz gün mahkemeye çıkarıldı. 


Polis bulguları aktardı

Mahkemede meseleyle ilgili olarak yeminli şahadet veren polis memuru Cemile Özfadıl, Hamra Kerimov’un 28.01.2019 Lefkoşa’da, Sabahattin Kundak Sokak Sosyal Konutlar Blok 46 Taşkınköy adresinde ikamet eden Hatice Eke’ye ait 700 TL değerindeki Champion marka siyah renk bisikleti ve aynı apartmanda ikamet eden Sibel Ortanca’ya ait 650 TL değerindeki Kron marka kırmızı renk bisikleti sirkat ettiğini belirtti. Özfadıl, sirkat edilen bisikletlerin zanlının tasarrufunda bulunarak emare alındığını söyledi. Özfadıl, sirkat ve 10.02.2019 tarihinde yine Lefkoşa’da meydana gelen Kanunsuz mal tasarrufu meselesi ile methaldar olduğunu söyledi. Özfadıl, 09 Şubat 2019 tarihinde mesele ile ilgili olarak yapılan derin soruşturma neticesinde zanlının ikamet ettiği Marmara Lefkoşa adresinde kanunsuz olarak tasarrufunda 1 adet Salcona marka, 1 adet Peugeot marka bisiklet ve 15 adet ambalajlı araba ön ve arka camları bulunarak emare olarak alındığını kaydetti. Zanlının 10 Şubat 2019 tarihinde Lefkoşa kaza mahkemesinden temin edilen derdest emri gereğince tutuklandığını belirten Özfadıl, sözlü itirafında işlemiş olduğu suçları itiraf ettiğini belirtti. Özfadıl, “Mesele ile ilgili çok yönlü tahkikat başlatılmış olup zanlının kanunsuz olarak bulundurmuş olduğu konu malları nereden ve ne şekilde tasarrufuna geçirdiği ile ilgili araştırmamız devam etmektedir” dedi. Meseleyle ile ilgili olarak alınması gereken ifadeler, izlenmesi gereken güvenlik kameraları olduğunu söyleyen Özfadıl, zanlının serbest kalması durumunda alacağımız ifadelere etki edeceğinden dolayı tahkikatın salimen yürütülmesi için zanlının poliste ilk nazarda üç gün daha tutuklu kalmasını talep etti.


3 gün karakolda bekleyecek

Huzurda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Cenkay İnan, zanlının üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
12 bin TL’ye şimdilik serbest
12 bin TL’ye şimdilik serbest
Çatışma ülkeye zarar veriyor!
Çatışma ülkeye zarar veriyor!