"İktidar ve hırs için hükümeti bozdular"

"İktidar ve hırs için hükümeti bozdular"

Eski Başbakanlardan Ferdi Sabit Soyer, bir şeyi bozmanın kolay olduğunu, ancak yerine koymamak kaydı ile bozmanın cinayet olduğunu söyledi. Soyer, dolayısıyla hükümeti bozanların kurmakla mükellef olduklarını ifade ederek, bozanlar kuramazlarsa o zaman bunun altından kalkamayacaklarını, toplumla birlikte büyük bir felakete sürükleneceklerini kaydetti.

16 Mayıs 2019 - 08:54 - Güncelleme: 17 Mayıs 2019 - 10:15

Eski Başbakanlardan Ferdi Sabit Soyer, hükümeti bozanların hükümeti kurması gerektiğini belirterek, bunun UBP ve HP olduğunu, hükümeti kurduktan sonra ekonomik sorunlara ne kadar yaklaşacaklarını, bunlara nasıl çare arayacaklarının da birlikte yaşayarak görüleceğini söyledi 

“Sayın Tatar, erken seçim gibi sünnetçi korkusu vermeye çalışıyor. Bugün erken seçime doğru gidecek olan bir siyaset halka resmen sırtından bıçak sokmak demektir. Bu bıçağı sokanlar toplumla birlikte toplumdan alacakları tepkiyle yaşayacaklardır. O nedenle sorumluluklarını yükeltsinler. Bu kadar curcunadan sonra bir erken seçim olduğu takdirde halk siyasetin toplamına büyük bir öfke ve tepki gösterecektir” 

Soyer, “Unuttular, Sibel Siber hükümeti seçim sonrası istifa edip, seçim sonuçları kesinleştikten sonra Cumhurbaşkanı Eroğlu hükümeti kurma görevini Sayın Özkan Yorgancıoğlu’na 11 gün sonra vermişti. Şimdi bütün işleri algı yaratmaktır. Başkalarının üzerine çamur sıçratmak istiyorlar. UBP ile HP hükümeti kurmalı, kurarken de işe soyunmalı, enkaz devraldım edebiyatı, döviz krizi mazareti artık kimse için inandırıcı olamaz” diye konuştu

Deniz ABİDİN
Eski Başbakanlardan Ferdi Sabit Soyer, hükümeti bozanların hükümeti kurması gerektiğini belirterek, bunu bozanın ise UBP ile HP olduğunu kaydetti. Soyer, bir şeyi bozmanın kolay olduğunu, ancak yerine koymamak kaydı ile bozmanın cinayet olduğunu söyledi. Soyer, dolayısıyla hükümeti bozanların kurmakla mükellef olduklarını ifade ederek, bozanlar kuramazlarsa o zaman bunun altından kalkamayacaklarını, toplumla beraber büyük bir felakete sürükleneceklerini kaydetti. 
Soyer, bu nedenle bu kritik aşamada ekonomik krizin bu kadar derinleştiği, belirsizliğin arttığı, Türkiye’nin seçim dönemine girdiği, Doğu Akdeniz’de de büyük bir siyasi ve askeri risk olan bir dönemde bu hükümeti iktidar, hırs ve öfke için bozanların derhal hiçbir boşluk bırakmadan bu tarihi sorumluluğu yüklenip hükümeti kurmaları gerektiğini söyledi. 
Soyer, sorumluluğun onların omzunda olması gerektiğini belirterek, bozanların hükümeti kurduktan sonra ekonomik sorunlara ne kadar yaklaşacaklarını, bunlara nasıl çare arayacaklarının da birlikte yaşayarak görüleceğini belirtti. 

“UBP hükümeti kursun, zamları da geri alsın”

Soyer, şöyle devam etti, “Sayın Ersin Tatar bütün bu dönem içinde ‘zam yapan hükümet’ diyordu. Elektrik, mazot ve benzeri uluslararası döviz krizinin ve de petrol fiyatlarının etkisiyle olan noktaları gözardı ederek hep zamlardan söz ediyordu. O halde bir an önce hükümeti kurmalıdır ve bu zamları geri almalıdır. Bu durum mazeret kaldırmaz. Ekonomi bozuldu ve büyük bir problem altındaymışız gibi bir mazeret kaldırmaz. Çünkü bu dün de vardı ve Sayın Tatar bunu gözardı edemez. 
Dolayısıyla bu sorumluluğu yüklenmelidir. Tatar, erken seçim gibi sünnetçi korkusu vermeye çalışıyor. Bugün erken seçime doğru gidecek olan bir siyaset halka resmen sırtından bıçak sokmak demektir. Bu bıçağı sokanlar toplumla birlikte toplumdan alacakları tepkiyle yaşayacaklardır. O nedenle sorumluluklarını yüklensinler. Bu kadar curcunadan sonra bir erken seçim olduğu takdirde halk siyasetin toplamına büyük bir öfke ve tepki gösterecektir.”

“UBP- CTP koalisyonuna ihtimal vermiyorum”

Ferdi Sabit Soyer, UBP ve HP’nin bozan olduğu gibi kuran da olması gerektiğini belirterek, UBP- CTP koalisyonuna ihtimal vermediğini söyledi. Soyer, YDP Başkanı Erhan Arıklı’nın Kudret Özersay UBP tabanından özür dilesin, o zaman kendini Cumhurbaşkanı da seçerler dediğini anımsatarak, siyasetin artık ucuzlatıldığını kaydetti. Soyer, “Bundan hareket edildiğinde UBP ile CTP nasıl koalisyon kuracak?” diye sorarak, zamanında CTP’nin büyük risk alarak UBP ile kurduğunu belirtti. Soyer, o zaman koalisyonu bozanın UBP olduğunu ifade ederek, bu konuda bir tecrübe yaşanmışken bu sürecin içine tekrar girmeyi olası görmediğini kaydetti.

“Şimdi bütün işleri algı yaratmak”

Soyer, “Cumhurbaşkanı Tatar’a görev verecek, bütün UBP temsilcileri kıyameti kopardı. Cumhurbaşkanı görev vermeyi uzatır dediler. Siyaset bu kadar ayaklar altına alıındı. Unuttular, Sibel Siber hükümeti seçim sonrası istifa edip, seçim sonuçları kesinleştikten sonra Cumhurbaşkanı Eroğlu hükümeti kurma görevini Sayın Özkan Yorgancıoğlu’na 11 gün sonra vermişti. 
Şimdi bütün işleri algı yaratmaktır. Başkalarının üzerine çamur sıçratmak istiyorlar. UBP ile HP hükümeti kurmalı, kurarken de işe soyunmalı, enkaz devraldım edebiyatı, döviz krizi mazareti artık kimse için inandırıcı olamaz.” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
12 bin TL’ye şimdilik serbest
12 bin TL’ye şimdilik serbest
Çatışma ülkeye zarar veriyor!
Çatışma ülkeye zarar veriyor!