İnsanlar kullanmaktan korkuyor

İnsanlar kullanmaktan korkuyor

Lefkoşa’da bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla belediye tarafından şehrin çeşitli alanlarına kurulan bisiklet istasyonları, altyapı eksikliği nedeniyle yeterli ilgiyi görmüyor

14 Mayıs 2019 - 06:15 - Güncelleme: 14 Mayıs 2019 - 14:07

Özlem ÖZSOY

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Harmancı’nın “Bisiklet sürdürebilir şehirlerin bir parçasıdır” diyerek hayata geçirdiği proje altyapı eksiklikleri nedeniyle yeterli ilgiyi göremiyor.

Geçen yıl haziran ayında Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) tarafından, Lefkoşa’da özel araç kullanımı ve araç trafiğinin azalması amacıyla hayata geçirilen bisiklet istasyonları, şehrin  36 noktasına kurulmuştu.

Vatandaş bisiklet yolu istiyor

 İrem Kesici adlı vatandaş, yolların tehlikelerle dolu olması ve kiralama işleminin sadece çipli kartlarla yapılmasından şikayetçi. İrem Kesici projeyi hayata geçiren yetkililere çağrıda bulunarak sistemin daha sağlıklı çalışabilmesi için altyapının tamamlanmasını talep etti.

Trafikte bisiklet sürmeye cesaretim yok

İrem Kesici sözlerini şöyle sürdürdü.

‘’Bisiklet özellikle şehir içinde kısa mesafeleri gitmek için araçlardan daha kullanışlı ama park sorunu yaşanan ülkemizde bisiklet kullanmak avantajlı olsa da tehlikeli boyutları var. Ben Girne’den buraya sadece bisiklet sporunu yapmak için geldim, ama trafikte sürmeye cesaret edemediğim için Yakın Doğu Üniversitesinin kampüsüne geldim. 

Kredi kartımda çip olmadığı için bisikleti alamadım. Yanımda arkadaşımın  çipli kartı olmasa bisikleti kiralayamayacaktım. Neden kontörlü veya bozuk para ile bu hizmeti vermiyorsunuz bu çok mu zor? Lütfen delik deşik yollar onarılsın. Yollar çok tehlikeli’’ dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
12 bin TL’ye şimdilik serbest
12 bin TL’ye şimdilik serbest
Çatışma ülkeye zarar veriyor!
Çatışma ülkeye zarar veriyor!