Islah olmuyor

Akdoğan’da makinist garajında tamir için bulunan bir araçtan hırsızlık yapan Hasan Takımcılar tutuklandı.

12 Haziran 2019 - 06:08 - Güncelleme: 12 Haziran 2019 - 14:17

Gamze PİR BAYKUR

Akdoğan’da tamir için makinist garajına bırakılan EV 659 plakalı araç içerisinden hırsızlık yapan Hasan Takımcılar tutuklandı. “Sirkat” suçlamasıyla dün Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan ve 31 sabıkası bulunan zanlı Takımcılar, davaları görüşülünceye değin 15 günü geçmemek şartıyla hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi. Zanlı Takımcılar’ın, 2019 yılı Mayıs ayı içerisinde şartlı tahliyeden yararlanarak cezaevinden çıktığı belirtildi.

Tesbih ve parfüm çaldı

Meselenin tahkikat memuru Yusuf Karaoğlulları, zanlı Hasan Takımcılar’ın, 8 Haziran 2019 tarihinde Akdoğan’da tamir için makinist garajına bırakılan EV 659 plakalı araç içerisinden 1 adet parfüm ile 2 adet tesbih çaldığını açıkladı. Olayın 9 Haziran 2019 tarihinde araç sahibinin konu aracı almaya gittiğinde torpido gözünün karıştırılmış olduğunu ve tesbihleri ile parfümünün olmadığını görmesi üzerine ortaya çıktığını belirten Karaoğulları, müşteki ile makinist garajı sahibinin konu garajdaki kamera görüntülerine incelediği sırada zanlının araç içerisinden hırsızlık yaptığını tespit ettiklerini söyledi. Karaoğulları, olayın polise 10 Haziran 2019 tarihinde bildirildiğini belirterek, aynı gün zanlının tespit edilerek tutuklandığını açıkladı. Zanlının 31 adet sabıkasının olduğunu belirten Karaoğulları, zanlının 3 Mayıs 2019 tarihinde şartlı tahliyeden yararlanarak cezaevinden çıktığını açıkladı. Karaoğulları, zanlı aleyine yürütülen tahkikatın tamamlandığını ifade ederek, zanlının davaları görüşülünceye değin 2 ayı geçmemek şartı ile hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesini talep etti.

Tutuklu yargılanacak

Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Umut İnan, zanlı Hasan Takımcılar’ın davaları görüşülünceye değin 15 günü geçmemek şartı ile hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesine emir verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
12 bin TL’ye şimdilik serbest
12 bin TL’ye şimdilik serbest
Çatışma ülkeye zarar veriyor!
Çatışma ülkeye zarar veriyor!