"İşlerini yapsınlar ama bizi mağdur etmesinler"
Reklam
  • Reklam

"İşlerini yapsınlar ama bizi mağdur etmesinler"

Değirmenlik Mehmetçik Mahallesi Muhtarı Tevfik Öztümen, bölgedeki taş ocaklarının köyü toz toprak altında bıraktığını belirterek, bu soruna yıllardır çözüm bulanamadığını söyledi.

13 Mart 2019 - 08:47 - Güncelleme: 14 Mart 2019 - 10:53

Öztümen, “Bölgemizde yerleşim iyi durumdadır. Göç veren değil, göç alan bir bölgeyiz. Bölgeye apartmanlar yapılıyor, konut alan çok. Gelişme bölgesi olduk diyebilirim” dedi

 

Öztümen, bölgenin kaldırım ve altyapısının belediye tarafından zaman içerisinde yapılacağını belirtti. Öztümen, kanalizasyona bağlanılması halinde bölgeye büyük bir iyilik yapılacağını söyledi


Melin DOBRAN

Mehmetçik Mahallesi Muhtarı Tevfik Öztümen, Değirmenlik’teki taş ocaklarının köyü toz toprak altında bıraktığını belirterek, bu soruna yıllardır çözüm bulunamadığını söyledi. Muhtar Öztümen, özellikle yaz döneminde köyün toza toprağa boğulduğunu ifade etti. 

Bu sıkıntıyı defalarca dile getirdiklerini belirten Öztümen, buna karşın yetkililerin ilgilenmediğini vurguladı. Öztümen, artık mağdur olmak istemediklerini kaydetti.


“Özellikle yazın her taraf toz oluyor”

Muhtar Öztümen, “Bölgemizdeki en büyük sorun taş ocaklarıdır. Dağları patlattıkları zaman köy toz toprağa gömülüyor. Özellikle yazda, her taraf toz oluyor. Yukarı mahalledeki insanlar çamaşır seremez duruma geliyor. Arabaların üzeri tozla kaplanıyor. Bu konu hakkında şikâyette de bulunduk, zamanında eylem de yaptık. Kimse ilgilenmedi. Çakıl, kum vs. çıkarmak için tamam, bunu yapıyorlar ama köylüyü de mağdur etmesinler” şeklinde konuştu.


“Kanalizasyon yapılırsa bölgeye en büyük iyiliği yapmış olurlar”

“Bölgenin kaldırıma ihtiyacı var. Belediyemizle görüştük, yapılacağını söylediler. Köyün altyapısını da zaman içerisinde yapacaklarını belirttiler. Kanalizasyon yapılırsa bölgeye en büyük iyiliği yapmış olurlar. Bazı bölgeler kurudu. Binlerce ağaç şöminelerde yakıldı gitti. Sulama suyu için yukarı mahallelere hat çekilse, ağaçlar canlanacak.”


“Derelerin bir kısmı temizlendi”

“Bir dönem kırsal kesim arsası dağıttılar ama el altından satanlar oldu. Hatta alan bir başkasına da sattı. Yani verilen arsalar 2-3 el değiştirdi. Bunların olmaması gerekiyor. İhtiyacı olana elbette ki arsa verilmesi gerekiyor ama el altından arsayı satanlar ve alanlar için ceza uygulanmalıdır. Çevremizle ilgili herhangi bir sorun yok. Olduğu zaman belediyemiz ilgilenip hallediyor. Temizlenmesi gereken derelerin bir kısmı temizlendi.”


“Göç veren değil, göç alan bir bölgeyiz”

“Bölgemizde yerleşim iyi durumdadır. Göç veren değil, göç alan bir bölgeyiz. Değirmenlik, Lefkoşa’ya ve Gazimağusa’ya yakındır. Bölgeye apartmanlar yapılıyor, konut alan çok. Gelişme bölgesi olduk diyebilirim. Sadece benim mahallemde nüfus 400 civarındadır. Her mahallede çocuk parkı var ama bölgede gidecek pek çocuk yok. 2 kreş var, belki ileride kreş ihtiyacı doğabilir. Mandıra bölgemizin altyapısı var. Orada bir sıkıntı yok.” 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yeni kabine belli oldu
Yeni kabine belli oldu
Halkla dalga geçmeyi bırakın
Halkla dalga geçmeyi bırakın