Katil zanlısına şok baskın
Reklam
  • Reklam

Katil zanlısına şok baskın

Lefkoşa’da çarşamba günü silahlı saldırıya uğrayarak hayatını kaybeden Gesfi Döviz'in sahibi Gökhan Naim’in katil zanlılarından biri olan Bilal Ahmad, dün akşam Mağusa’da düzenlenen operasyon sonucu ele geçirildi.

16 Mart 2019 - 08:47

Gamze PİR BAYKUR - Evrim KAMALI

Lefkoşa’da çarşamba günü silahlı saldırıya uğrayarak hayatını kaybeden Gesfi Döviz'in sahibi Gökhan Naim’in katil zanlılarından biri olan Bilal Ahmad, dün akşam Mağusa’da yakalandı. Elde edilen bilgilere göre katil zanlısı Maraş bölgesinde görüldü. İhbar alan Mağusa Polis Müdürlüğü ekipleri aldıkları ihbar doğrultusunda Maraş bölgesinde katil zanlısı Bilal Ahmad'ın kaldığı eve baskın düzenledi. Gözaltına alınan katil zanlısı Bilal Ahmad, Mağusa Polis Müdürlüğüne getirilerek sorguya alındı. 


Diğer 2 zanlının kaçtığı iddia ediliyor 

Elde edilen bilgilere göre katil zanlısı Bilal Ahmad’ı Pakistanlı bir kişinin ihbar ettiği öğrenildi. 

Mağusa Polis Müdürlüğünde sorgu altına alınan zanlı Bilal Ahmad’ın sorgusunda diğer katil zanlıları olan Azmet ile Tanveer Ahmad'ın Güney Kıbrıs’a kaçtığını iddia ettiği öğrenildi. 

Zanlı Bilal Ahmad’ın ikamet ettiği evde kalan 5 kişi de Mağusa Polis Müdürlüğünde sorguya alındı. Zanlı Bilal Ahmad, sorgusunun ardından Lefkoşa Polis Müdürlüğüne bağlı Cürümleri Önleme Şubesi ekipleri tarafından teslim alınarak Lefkoşa Polis Müdürlüğüne getirildi.


Faiz Ul Hassan’a 3 gün tutukluluk

Bu arada, Gökhan Naim’in öldürülerek tasarufunda bulunan paraların çalınması ile ilgili olarak aranan şüphelilerle bağlantısı olduğuna inanılan zanlı Faiz Ul Hassan, dün Lefkoşa’da mahkeme huzuruna çıkarıldı.


Aranan şahıslarla telefon görüşmesi yaptı

Mahkemede mesele ile ilgili şahadet veren Polis Müfettiş Muavini Feyyaz İneci olayla ilgili bulguları aktardı. İneci, huzurda bulunan zanlı Faiz Ul Hassan’ın 13 Mart 2019 tarihinde, saat 17.55 sıralarında, Gökhan Naim’in, Ortaköy'de Şht Sami Küpeli Sokak üzerinde uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürülmesi ve tasarrufundaki paranın çalınması ile ilgili olarak aranan şüpheliler Tanveer Ahmad, Bilal Ahmad ve soyadı henüz tespit edilemeyen Azmet ile aralarında telefon görüşmesi olduğunu aktardı. 


Döviz bürosu önünde buluştular

İneci ayrıca yapılan tahkikat neticesinde Şüpheli Tanveer Ahmad ile zanlı Hassan’ın Gesfi Döviz bürosu önünde buluşup konuştuğuna dair görgü tanığı ifadesi olduğunu söyledi. Polis mesele ile ilgili olarak yürütülen soruşturmanın çok ciddi olduğunu ve tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti. 


3 gün tutuklama kararı alındı

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Cenkay İnan, zanlının soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yeni kabine belli oldu
Yeni kabine belli oldu
Halkla dalga geçmeyi bırakın
Halkla dalga geçmeyi bırakın