Kayıp altınlar ve kırmızı çanta bulunamadı
Reklam
  • Reklam

Kayıp altınlar ve kırmızı çanta bulunamadı

Girne’de Perşembe sabahı meydana gelen kuyumcu soygunuyla ilgili olarak polis ekipleri tarafından Mağusa’da başlatılan altın aramasına dün de devam edildi

09 Haziran 2019 - 07:31

Gamze PİR BAYKUR

Girne’de Perşembe sabahı meydana gelen kuyumcu soygunuyla ilgili olarak Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Cürümleri Önleme Şubesi ekipleri ve Özel Harekat ekipleri tarafından Mağusa’da başlatılan altın aramasına dün kalındığı yerden devam edildi. Önceki gün Gülseren Askeri Gazinosu’nun yanındaki ağaçlık alanda detektörlerle yapılan arama sonucunda altınların büyük bir kısmı bulunmuş ve havanın kararmasıyla birlikte geriye kalan kayıp altınları arama çalışmalarına ara verilmişti. Soygunun meydana geldiği günden beri aralıksız olarak büyük bir özveri ve titizlikle çalışmalarını yürüten Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Cürümleri Önleme Şubesi ekipleri ve Özel Harekat ekipleri dün yine detektörler eşliğinde konu arazide altın arama çalışmalarına devam etti ancak kayıp altınlar ve olayda kullanılan kırmızı çanta bulunamadı. Soyguncuların olay tarihi olan 6 Haziran 2019 tarihinden 1 gün önce ise Girne’de River Side Otelde kaldıkları tespit edildi. 

500 metrekarelik alan karış karış arandı

Gülseren Askeri Gazinosu yanında bulunan 500 metrekarelik alan dün yine Girne CÖŞ ekipleri ve Özel Harekat ekipleri tarafından detektörlerle karış karış arandı. Polis, önceki gün iki ayrı noktada tespit ettiği boş altın kutuları ile altınların büyük bir kısmının gömüldüğü olduğu çukurların soyguncular tarafından önceden kazıldığı ve kazdıkları çukurların olduğu bölgeye ise kuyumcu kadını etkisiz hale getirmek için kullandıkları koli bantlarıyla işaret koyduklarını tahmin ediyor. Boş altın kutuları ve altınların bulunduğu noktalarda ağaç dallarına sarılı koli bantlarının soyguncular tarafından işaret olarak konulduğu yönünde tahmin yürüten polis ekipleri, tahminleri üzerine arazinin her yerinde benzeri bir işaret ararken, her yeri de kazarak kayıp altınlar ile olayda kullanılan kırmızı çantayı aradı. Saat 16:00 raddelerinde başlayan arama çalışmalarına havanın kararmasıyla birlikte ara verildi. Polis ekiplerinin arama çalışmaları devam edecek. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Polis memuru tutuklandı
Polis memuru tutuklandı
“Özgürgün’ü bırakın eski defterleri açın”
“Özgürgün’ü bırakın eski defterleri açın”