Kefalete bağlandı
Reklam
  • Reklam

Kefalete bağlandı

Akdoğan’da Yusuf Düzgen’in evine giren zanlı Ferhat Ateş dün yeniden Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı

16 Nisan 2019 - 05:34 - Güncelleme: 16 Nisan 2019 - 10:28

Gamze PİR BAYKUR

Akdoğan’da Yusuf Düzgen’in evine giren ve ev sahibi tarafından yakalanan zanlı Ferhat Ateş hakkındaki soruşturma tamamlandı. Almış olduğu tutukluluk süresinin dolmasının ardından dün yeniden “Ev açma” ve “Mülke tecavüz” suçlarıyla ilgili olarak  Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan zanlı Ateş, tutuksuz yargılanmak üzere teminata bağlandı.

Soruşturma tamamlandı

Meselenin tahkikat memuru İbrahim Bulut, zanlı Ferhat Ateş’in 5 Nisan 2019 tarihinde Akdoğan’da Yusuf Düzgen’in evine, saksı içerisine bırakılan anahtarı alıp kapıyı açarak girdiğini anımsattı. Zanlının şikayet üzerine tutuklandığını anımsatan Bulut, zanlının bölgede meydana gelen birçok faili meçhul benzer meselelerle alakasının olup olmadığının tespiti için toplam 9 gün tutukluluk süresi temin edildiğini ancak bu süre içerisinde zanlının başka bir suça karışmadığının tespit edildiğini açıkladı. Bulut, zanlı aleyhine yürütülen tahkikatın tamamlandığını ifade ederek zanlının uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

3 bin TL’ye serbest

Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Umut İnan, zanlı Ferhat Ateş’in kimlik, pasaport ve seyahat belgelerine el konularak KKTC dışına çıkışının men edilmesine, 3 bin TL nakdi teminat ödemesine ve 

1 KKTC vatandaşının 50 bin TL şahsi kefalet senedi imza etmesine emir verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Parasız
Parasız "Turist" polise sığındı
KIB-TEK'ten açıklama geldi!
KIB-TEK'ten açıklama geldi!