KKTC Teksas’a döndü!
Reklam
  • Reklam

KKTC Teksas’a döndü!

07 Haziran 2019 - 09:10

- Ülkede art arda yaşanan kurşunlama olayları endişe yaratıyor. Gifa Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Kısa’nın kardeşi Serkan Kısa’ya 1 Şubat’ta öldürmek amacıyla 8 el ateş eden tetikçi Emre Yalçın bugün yeniden yargı önüne çıkarken, polis Yalçın’ı azmettirenlere ise hala ulaşamadı. Mağusa’da Kıdemli Savcı Mustafa İldeniz’e ait büronun geçen hafta kurşunlaması olayında ise zanlı sayısı 6’ya ulaştı. Girne’de aracı içinde kurşun yağmuruna tutulan Eray Kenanoğlu’nu vuranlar Türkiye’ye, Gesfi Döviz bürosu sahibi Gökhan Naim’i vurarak öldüren zanlılar ise Güney Kıbrıs’a kaçtı.


Yeni Bakış

Lefkoşa’da Atatürk Caddesi üzerinde faaliyet gösteren Gifa Airways isimli işyeri önünde 1 Şubat 2019 tarihinde, saat 18.00 sularında, 7.65 mm çapındaki tabanca ile Gifa Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Kısa’nın kardeşi Serkan Kısa’ya öldürmek amacıyla 8 el ateş edip adı edileni sol ön kolundan bir kez vurmak suretiyle ağır şekilde yaralayan Emre Yalçın, bugün yeniden mahkemeye çıkarılıyor.

 

Tetikçi bugün yeniden yargı huzurunda

Yargıç Gülay Süleymanoğlu’nun huzurunda geçen hafta görüşülen davada, savcı Volkan Kayabaş, evrakların incelenebilmesi için davanın ertelenmesini talep etmişti. Yargıç Gülay Süleymanoğlu da, davayı bugüne ertelemişti. 

Sanık Emre Yalçın, “Taammüden Adam Öldürmeye Teşebbüs, Ağır Yaralama, Kanunsuz Ateşli Silah Taşıma ve Tasarrufu, Kanunsuz Patlayıcı Madde Taşıma ve Tasarrufu, Kasti Hasar ve Meskun Mahalde Ateş Etmek” suçlamaları ile yargılanacak.


Kurşunlama meselesinde zanlı sayısı 6 oldu

Bu arada, Mağusa’da geçtiğimiz cumartesi sabahı “Themis Centre” isimli binada bulunan ve Mağusa Kıdemli Savcısı Mustafa İldeniz’e ait olan boş ofisin camına 3 el ateş eden Serhat Tokur ile suç ortakları olduğu düşünülen Yusuf Başeğmez ve Ferhat Bitirmiş’in ardından 3 kişi daha önceki gün tespit edilerek tutuklandı. İncelenen 100’ü aşkın kamera görüntülerinden mesele ile bağlantısı olduğu tespit edilen ve tutuklanan zanlı İsmet Sezener, Veysi Bodur ve Metin Güler önceki gün nöbetçi yargıç huzuruna çıkarıldı. “Kanunsuz patlayıcı madde tasarrufu”, “Kanunsuz ateşli silah tasarrufu”, “Meskun mahalde ateş açma” ve “Kasti hasar” suçlarıyla ilgili olarak dün yoğun güvenlik önlemleri altında Mağusa Kaza Mahkemesi’nde nöbetçi yargıç huzuruna çıkarılan zanlı İsmet Sezener, Veysi Bodur ve Metin Güler aleyhine 2’şer günlük tutukluluk süresi temin edildi.


Eray Kenanoğlu kurşun yağmuruna tutuldu

Öte yandan Girne’de 18 Mayıs akşamı Girne’de gerçekleşen silahlı saldırıda 46 yaşındaki Eray Kenanoğlu yaralandı. Olayla ilgili Polis basın subaylığından alınan bilgiye göre, olay saat 20:20 sularında Mete Adanır Caddesi üzerinde gerçekleşti. Olayda, Eray Kenanoğlu (E-46) aracı içeride bulunduğu sırada uğradığı silahlı saldırı sonucu ayaklarından ve kasık kısmından yaralandı. Saldırgan şahıs olay yerinden koşarak uzaklaştı. Saldırıda yaralanan Eray Kenanoğlu Lefkoşa Dr Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne sevk edilerek ameliyata alındı. Kenanoğlu’nu vuran zanlı hala yakalanamadı.


Gökhan Naim evinin önünde öldürüldü

Öte yandan 13 Mart tarihinde saat 17.50 sularında, Ortaköy’de Şehit Sami Küpeli Sokak No/32 adresinde Gesfi Döviz bürosu sahibi Gökhan Naim, işyerini kapatıp HA 722 plakalı Jeep marka aracıyla ikametgahının önüne geldiği sırada Tanveer Ahmad, Ali Hassan ve Amid Ali Virk’in, tasarruflarında kanunsuz olarak bulundurdukları Star marka gümüş renk tabanca ile sol boyun kökünden, sol kolundan, sırtından, karaciğer üst bölgesinden ve göğüs kısmından vuruldu.


Para çantasını alıp kaçtılar

Saldırganlar, Gökhan Naim’in tasarrufunda bulunan siyah renk kumaş el çantası ve içerisinde bulunan 112.000 STG, 170.000 Euro ve 800.000 TL yi sirkat ederek DV 604 plakalı Toyota Corolla marka salon araç ile olay yerinden kaçtı.  


Naim tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı

Gökhan Naim, 112 Acil Servis Ambulansı ile Lefkoşa Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığı sırada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak vefat etti. Olay yerinde 4 adet STR marka 9 mm lik boş kovan, 2 adet STR marka 9 mm’lik canlı mermi, ucu kanlı keser ile Viltan Muslu Sokak üzerinde DV 604 plakalı araca bindikleri yerde yol kenarında Star marka gümüş renk tabanca atılı bir vaziyette bulunarak emare olarak alındı. Mesele ile ilgili yaplan araştırmada DV 604 plakalı Toyota Corolla marka salon araç Yenikent bölgesinde Hatice Tahsin Erören Sokak üzerindeki toprak yolda terkedilmiş bir vaziyette tespit edilerek emare olarak alındı. 

Naim cinayetinin ardından Güney’e kaçtıkları belirtilen katıl zanlılarına bugün hala ulaşılamadı.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Elif
    2 hafta önce
    Madem polisin yetersiz... yasa yapımcılar göreve cezaları artırın polise dokunmak 2 yıl deyin bakalım kimse polise karşı geliyormu.. Suçların cezasını artırın bakalım suç işleyecekler 2 defa düşünsün basit kavga darp olaylarında bir sene hapis ver balalım kavga ederlermi suça karışan lar yurt dışı yapılsın öğrencide dahil polise güç kullanması konusunda yetki ver bak bakalım suç oluyormu küçük adamızda
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Polis memuru tutuklandı
Polis memuru tutuklandı
“Özgürgün’ü bırakın eski defterleri açın”
“Özgürgün’ü bırakın eski defterleri açın”