Limonlu suyun faydaları
Reklam
  • Reklam

Limonlu suyun faydaları

Limonlu suyun ılık içilmesi daha etkili olmasını sağlar

09 Haziran 2018 - 11:59

Limon asit miktarı, potasyum, kalsiyum, magnezyum, antibakteriyel özelliği, C vitamini açısından değeri yüksek bir meyve türüdür. Sadece salatalarda, çorbalarda değil günlük düzenli olarak içmemiz gerekmektedir. Limonlu suyun ılık içilmesinin daha etkili olması demektir. Özellikle de sabahları içilmesi önerilir. Diyetisyenler aç karnına sabah içilmesi konusunda belirtirler.

Limonlu Su İçmek İçin 15 Önemli Neden

1. Cildi Temizler

Vücudumuzdaki toksinlerden arınması için en bilineni sudur. Suya bir de C vitamini eklenirse, sadece vücudu temizlemekle kalmaz, kanımızdaki toksinlerin de temizlenmesinde etkin rol oynar. Bu sayede cildimizdeki kızarıklıklar da ve ince çizgilerinde oluşumuna dur der.

2. Ph Seviyesini Düzenler

Ph seviyesinin önemlidir. Çünkü bir çok hastalığa karşı korunmanız için ph seviyesinin dengeli olması gerekmektedir. Güçlü beden ve hastalıklara karşı çeşitli bağışıklık hapları yerine doğal bir yöntemdir.

3. Bağışıklık sistemini düzenler

Limonlu suyun içinde bulunan potasyum kan basıncını düzene sokar. Aynı zamanda beyni uyarır ve soğuk algınlığına karşı direnci artırır.

4.  Kilo Vermeyi Sağlar

Limonlu su özellikle diyet yapanlara önerilmesiyle ünlüdür. Metabolizmayı güçlendirerek, şişkinliği atmayı sağlar. Aynı zaman da yemek aşermesini de engeller.

5. Akşamdan Kalmalığınızı Yok Eder

Limonlu su akşamdan kalmalığınıza deva olacaktır. Mideyi sakinleştirir ve antiseptik işlevi görerek detoks yapmanızı sağlar.

6. Nefesi Temizler

Limonlu su ağızda oluşan kötü kokuların temizlenmesinde yardımcıdır. Sigara, alkol, baharatlı yiyecekler ve kokulu yiyeceklerin ağızda temizlenmesini sağlar. Bu sayede nefesinizi tazelemiş olur.

7. Beyin ve Sinir Sisteminin Daha Hızlı Çalışmasını Sağlar

İçerisinde bulunan potasyum sayesinde depresyondan kurtulmanızı ve unutkanlığınızı atmanızı ve beyin sisinin ortadan kalkmasını sağlar.

8. Solunum Problemlerine Yardımcı Olur

Solunum yollarında problemi olanların kesinlikle kullanması gereken içecektir. Limon antibakteriyel özelliği sayesinde göğüs enfeksiyonlarından kurtulmasını ve öksürüklerin rahatlamasını sağlar.

9. Eklem ve Kas Ağrılarına iyi gelir

10. Limonlu Su Bağırsak Hareketlerini Düzenler

11. Tansiyonu düşürür

Limonlu her gün içildiğinde yüksek tansiyonu düzenler ve %10 oranında azaltır.

12. Hamilelerde Bebeğin Gelişmesini DesteklerLimonlu suyun içinde bulunan C vitamini bebeğin gelişimini olumlu yönde etki eder.

13. Mide Yanmasına İyi Gelir

14. Diş Ağrısına ve Diş Eti Sorunlarına İyi Gelir

15. Kanser Oluşumunu Engeller

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yeni kabine belli oldu
Yeni kabine belli oldu
Halkla dalga geçmeyi bırakın
Halkla dalga geçmeyi bırakın