Meyve kasaları arasında 15 mülteci
Reklam
  • Reklam

Meyve kasaları arasında 15 mülteci

Mağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Cürümleri Önleme Şubesi ekipleri aldıkları ihbar üzerine dün Mağusa Limanı’nda operasyon düzenledi.

18 Mayıs 2019 - 06:35 - Güncelleme: 18 Mayıs 2019 - 15:26

Gamze PİR BAYKUR

Mağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Cürümleri Önleme Şubesi ekipleri aldıkları ihbar üzerine dün Mağusa Limanı’nda operasyon düzenledi. Aldıkları ihbar üzerine dün sabah operasyon için düğmeye basan CÖŞ ekipleri operasyon sonucunda bir TIR aracın dorsesinde Suriye uyruklu 15 mülteci tespit etti. 

2 TIR araç arandı

Aldıkları “Mülteci” ihbarı üzerine harekete geçen Mağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Cürümleri Önleme Şubesi ekipleri dün sabah Mersin Limanından Mağusa Limanına “Toros” isimli yük gemisi ile gelen 2 TIR araçta arama yaptı. Aranan TIR araçların bir tanesi boş çıkarken, aranan diğer TIR aracın boş meyve kasası yüklü doresinde, boş meyve kasaları arasında Suriye uyruklu 15 mülteci tespit edildi. Muhaceret işlemlerini yaptırmadan KKTC’ye gizlice giriş yapamaya çalışan mülteciler gözaltına alınarak Mağusa Limanı Karakoluna götürüldü. Konu mültecilerin tespit edildiği TIR’ın şoförü Kerem Çetin ile suç ortağı Savaş Çapar ise tutuklandı.

Şoförler mahkemeye çıkarıldı, mülteciler geri gönderildi

Suriye uyruklu 15 mülteciyi gizlice KKTC’ye sokmaya çalışan TIR şoförü Kerem Çetin ile suç ortağı Savaş Çapar dün Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Mahkeme huzuruna çıkarılan zanlı Çetin ile Çapar aleyhine 3’er günlük tutukluluk süresi temin edildi. Suriyeli mülteciler ise dün akşam ayni gemi ile Türkiye’ye geri gönderildi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Temel bulut
    1 ay önce
    Sokun iceriye boyle insan kacakcilarini araclarinada dl koyun tc boyle yapiyor
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Polis memuru tutuklandı
Polis memuru tutuklandı
“Özgürgün’ü bırakın eski defterleri açın”
“Özgürgün’ü bırakın eski defterleri açın”