Milletin vekilinden yasa dışı işler
Reklam
  • Reklam

Milletin vekilinden yasa dışı işler

YDP Milletvekili Zaroğlu, adına kiraladığı ZMB 421 plakalı aracı, gayrı yasal bir şekilde Onur Tandoğan adlı şahsın kullanımına verince, Tandoğan, YDÜ Bulvarı üzerinde polisin yaptığı rutin trafik denetimleri sırasında yakalandı.

16 Nisan 2019 - 08:52 - Güncelleme: 17 Nisan 2019 - 10:12

Yeni Bakış

YDP Milletvekili Bertan Zaroğlu, adına kiraladığı ZMB 421 plakalı aracı, gayrı yasal bir şekilde Onur Tandoğan adlı şahsın kullanımına verince, Tandoğan YDÜ Bulvarı üzerinde polisin yaptığı rutin trafik denetimleri sırasında yakalandı. Ülkedeki yasalar gereği aracı kiralayanın dışında başka birisinin kullanamayacağı net olarak bilinmesine karşın, Bertan Zaroğlu bu kuralı bile bile çiğnedi. Zaroğlu’nun olayın ortaya çıkması üzerine ise polise tehditler savurması tepkilere neden oldu.

Olay nasıl gerçekleşti? 

YDP Milletvekili Bertan Zaroğlu, ZMB 421 plakalı bir araç kiraladı ve kullanması için bu aracı Onur Tandoğan adlı şahsa verdi. Tandoğan,  dün saat 14.30 sularında YDÜ Bulvarı üzerinde söz konusu araçla seyrettiği sırada polisin rutin trafik kontrollerinde yakalandı. Polis, ZMB 421 plakalı aracı durdurarak Tandoğan’dan belgeleri ibraz etmesini istedi. Onur Tandoğan’ın söz konusu belgeleri ibraz edememesi üzerine ise polis araca el koydu.

Zaroğlu’nu aradı

Polisin araca el koymasının ardından Onur Tandoğan, Bertan Zaroğlu’nu telefonla arayarak olay yerine gelmesini talep etti. Kısa bir süre sonra YDÜ Bulvarına ulaşan Bertan Zaroğlu görevli polis memurlarına hakaret ederek, araca el koyamayacaklarını, aracın kendisine ait olduğunu söyledi.  Polisin kararlı duruşu sonucu Zaroğlu, söz konusu aracı kiraladığına dair belgeleri polise ibraz etmesi üzerine aracı teslim aldı. Polis, aracı sürme yetkisi olmayan Onur Tandoğan’a ise ceza kesti.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Parasız
Parasız "Turist" polise sığındı
KIB-TEK'ten açıklama geldi!
KIB-TEK'ten açıklama geldi!