"Muhtarlık binası çevresi de zarar gördü, tedbir...

"Muhtarlık binası çevresi de zarar gördü, tedbir alın"

Muhtar İsmet Özpolat, hem geçmişte hem de bu yıl gelen dereden zarar gören Yeşilırmak festival alanı ile ilgili sitemde bulundu.

10 Şubat 2019 - 10:02 - Güncelleme: 11 Şubat 2019 - 13:22

Melin DOBRAN

Muhtar İsmet Özpolat,, yağışlardan zarar gören Yeşilırmak festival alanı ile ilgili sosyal medya hesabından sitemde bulundu. Muhtar Özpolat, 2012 yılında aşırı yağış nedeniyle festival alanın yıkıldığını anımsattı. Alanın korunması için 7 yıl mücadele verildiğini belirten Özpolat, hiçbir şey yapılmadığını söyledi. Özpolat, bu sene de şiddetli gelen dereden dolayı, sadece alanın değil muhtarlık binası çevresinin de zarar gördüğünü ifade etti. Özpolat, yetkililere seslenerek önlem alınmasını talep etti.


“Yine başlayan yağmurlarla bina tehdit altına girmiştir”

Özpolat yaptığı paylaşımda şöyle dedi, “Festival alanı 2012 yılında aşırı yağışlardan gelen dereden yıkılmıştı. Bu alanın korunması için ihtiyaç olan istinat duvarı için 7 yıl mücadele edilmiş ve tüm yetkililerden söz alınmasına rağmen hiçbir şey yapılmamıştır. Bu yıl yine şiddetli gelen dereden sadece Festival alanı değil, muhtarlık binası çevresi de zarar görmüştür. Yine tüm yetkililerin yerinde inceleme yapmasına rağmen hiç bir önlem alınmamış ve yine başlayan yağmurlarla bina tehdit altına girmiştir. Daha büyük felaketler yaşanmadan köylüm adına tüm yetkililerin önlem almasını arz ederim. Yeşilırmak Muhtarlığı.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Barış Burcu'dan açıklama!
Barış Burcu'dan açıklama!
Polise teslim oldu
Polise teslim oldu