’’Özen Hürses’in görevden alınsın’’

''Özen Hürses'in görevden alınsın''

Seçimler sonrasında sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla UBP haricindeki partileri seviyesiz bir dille suçlayan Yüksek Adliye Kurulu üyesi Özen Hürses’e tepki yağıyor.

12 Ocak 2018 - 11:44

7 Ocak Milletvekilliği Erken Seçimlerinin ardından birçok konuda başlayan tartışmalara, UBP oylarıyla Yüksek Adliye Kurulu’na seçilen Özen Hürses’in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım da dahil oldu. Yüksek Adliye Kurulu üyesine toplumun birçok kesiminden tepkiler gelmeye devam ederken, oluşan genel kanı Hürses’in Yüksek Adliye Kurulundan azledilmesi şeklinde oldu. Bu arada TDP Milletvekili Zeki Çeler de Özen Hürses’in paylaşımını sert bir dille eleştirdi.

 

"Görevden alınması lazım"

TDP Milletvekili Çeler, Yüksek Adliye Kurulu Üyesi Özen Hürses'in sosyal medya hesabından yaptığı "Başsavcılıkta vekillerin ve eski bakanların özel dosyaları olduğu" iddiasını terbiyesizlik olarak niteleyerek “Bulunduğu makama saygılı olmayan, makamı hak etmeyen bir kişidir. Görevden alınması lazımdır. Yaptığı açıklamalarla haddini fazlasıyla aşmıştır. Ne kadar da canları sıkılsa böyle terbiyesizlik yapmaya hakları yoktur" şeklinde konuştu. 

 

“Ne paylaşmıştı?”

Yüksek Adliye Kurulu üyesi Özen Hürses’in seçimlerin ardından Sosyal Medya hesabından bir paylaşımda bulunmuştu.

 

Hürses’in paylaşmımı şöyl:

 “Memlekette yaklaşık bir aydır doğru dürüst icraat yok, devlet dairelerinde memur yok, alınan karar yok. Hiçbir iş yapamıyoruz. Seçimde görev yapan polisi, memuru, yargıcı perişan oldu…Bir de hükümet krizi. Sanki da UBP ve vekilleri hepsi Aidsli…!!!Herkes temiz bir UBP kirli.

UBP’ye oy veren herkes de menfaatçi..!!! Kurmam da kurman.!!! Digomoya gidin..!!!

Akıncı da yüzde 60 ın yüzde 30 u ile geldi ama Cumhurbaşkanımızdır. Ne vekillerin ne özel hayatları ne fotoğrafları var ama UBP hiç bunların üzerine gidip bel altı vurmadı, ne eski bakanların ne dosyaları var Başsavcılıkta… bunlar da dile getirilmedi. Ama hadi hodri meydan !!!!!

Ben isterim baştan seçim olsun. Ama bu defa herkesin fotoğraf, video ve bekleyen dosyaları da ortaya çıksın. Ha bir zahmet de HP bu değirmenin suyu nerden gelir onu da açıklasın.”

 

“Yüksek Mahkeme Başkanından görüş almış”

Yüksek Adliye Kurulu üyesi Özen Hürses, sosyal medya hesabından kendisine yöneltilen, “sevgili Özen Hürses sen temsilcisin artık adliye kurulu gibi bağımsız bir kurumda, siyasi rozeti çıkarmalı ve ona göre yorum yapmalısın diye düşünüyorum” sşeklindeki sözleri ise şöyle yanıtladı: “Ben seçimden önce yüksek adliye kurulu başkanı Narin hanıma bu konuyu danıştım. Bir siyasi partiyi temsilen görev yapmam veya konuşmamda herhangi bir yasak veya yasal engel yok”

Sosyal medyada tepki yağdı

Özen Hürses’in sosyal medyada yaptığı  paylaşıma sosyal medyada tepki yağdı. Gelen tepkilerde, Yüksek Adliye Kurulu olması nedeniyle Hürses’in tarafsız olması gerektiğini ve bu tarz bir açıklamanın ardından görevinden ayrılması gerektiği vurgulandı. İşte sosyal medyada yapılan eleştirilerin bazıları:

 

-“KKTC Yüksek Adliye Kurulu Üyesi da, KKTC'ye yaraşır "derinlikli bir seçim değerlendirmesi" yapmış!

- “Şimdi buna şey mi demeli "masum bir Yüksek Adliye Kurulu üyesinin" feryadı! yoksa "e buda bir bakış açısı be gomma!"
neyse zaten 
#HGYY

- “GÖÇ YASASI'nın anayasaya aykırı olmadığına karar verildiği günden itibaren, benim için KKTC'de 'hukuk' diye bir kavram kalmamıştır.
Bu da Yüksek Adliye Kurulu üyesi Özen Hürses'in Facebook paylaşımı... Adaleti koruması gerekenler her zaman tarafsız olmalı. Aksi takdirde, bu ülkede adaletten bahsetmenin pek de bir anlamı kalmadığı tescillenmiş oluyor”

-“Yüksek Adliye Kurulu üyesinin mesajına bakın. Yazıklar olsun. Bütün hiv/aids kurbanlarindan ve mücadelesini bu taniyla sürdüren kişilerden Özür dilesin önce, bir de digomaya kendisi gitsin bir zahmet. Ha HP de kendi üyelerinin yardımları ile ayakta duruyor çarşaf çarşaf insanlar yayınlıyor gelir gider kalemlerini.”

-“Makamının farkında olamayışının yüze vuruşu”.

-“Yazık, çok yazık. Temsil ettiği kurumun ağırlığını hiç de taşımayan talihsiz bir açıklama. Şimdi böyle bir açıklamanın ardından yapılması gereken şey belli, ama ben Yüksek Adliye Kurulunun böyle bir karar alabileceğine inanmıyorum. Yine tıpkı siyasilerin yolsuzlukla ilgili konularında olduğu gibi sinecekler ta ki bu konu da unutulana kadar. Ne da olsa önemli olan koltuk”

-“Hemen görevinden istifa ederek UBP’nin basın sözcülüğüne geçmesi lazım”
YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Lapta'da tecavüz soruşturması
Lapta'da tecavüz soruşturması
Parayı aldı makineyi yollamadı
Parayı aldı makineyi yollamadı