Para miktarı artabilir
Reklam
  • Reklam

Para miktarı artabilir

Kıb-Tek Mağusa Şubesinde çalışan ve kuruma ait 5 bin 90 TL parayı sirkat ettikleri gerekçesiyle tutuklanan Deniz Saltuk Gürmanoğlu ile Toner Tanözü, dün Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı

13 Haziran 2019 - 07:13

Gamze PİR BAYKUR

Kıb-Tek Mağusa Şubesinde çalışan ve kuruma ait parayı sirkat ettikleri gerekçesiyle tutuklanan zanlı Deniz Saltuk Gürmanoğlu ile Toner Tanözü, dün Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. “Kamu görevlisi tarafından sirkat” suçlamasıyla ilgili olarak dün mahkeme huzuruna çıkarılan zanlı Gürmanoğlu ile Tanözü aleyhine 2’şer günlük tutukluluk süresi temin edildi.

Miktar artabilir

Meselenin tahkikat memuru Osman Üreten, 28 Ağustos 2017 tarihinde zanlı Deniz Saltuk Gürmanoğlu ile Toner Tanözü’nün çalışmakta oldukları Kıb-Tek Mağusa Şubesine, Kıb-Tek amirleri tarafından pay point sistemi yapılan 26 bin 55 TL nakit paranın 5 bin 90 TL’sini şubenin banka hesabına yatırmayarak sirkat ettikleri iddiası ile tutuklandıklarını açıkladı. Mesele ile ilgili olarak Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu tarafından incelemelerin devam ettiğini ifade eden Üreten,  miktarın artmasının muhtemel olduğunu belirtti. Üreten, her iki zanlının da 11 Haziran 2019 tarihinde tutuklandıklarını söyleyerek zanlı Tanözü’nün bir gönüllü ifade verdiğini belirtti. Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın yeni başladığını ifade eden Üreten, zanlıların 2’şer gün süreyle poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

Tutuklu kalacaklar

Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Umut İnan, zanlı Deniz Saltuk Gürmanoğlu ile Toner Tanözü’nün tahkikat maksatları bakımından 2’şer gün süreyle poliste tutuklu kalmalarına emir verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Polis memuru tutuklandı
Polis memuru tutuklandı
“Özgürgün’ü bırakın eski defterleri açın”
“Özgürgün’ü bırakın eski defterleri açın”