Rusya: Şeytan ayrıntıda gizlidir
Reklam
  • Reklam

Rusya: Şeytan ayrıntıda gizlidir

Trump ve Kim arasındaki zirve hakkında yapılan ilk değerlendirmede 'Memnunuz ancak şeytan ayrıntıda gizlidir' denildi.

12 Haziran 2018 - 14:46

ABD Başkanı Donald Trump ve Kuzey Kore lideri Kim-Jong-un arasında Singapur'da yapılan ilk zirve hakkında açıklamalarda bulunan Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov, zirvenin Kore Yarımadası'nda çözüme kazandırdığı ivmeyi olumlu bulduklarını ancak yapılan anlaşmaların detaylarını beklemelerini gerektiğini ifade etti.

Ryabkov, "İleriye dönük önemli bir adım atılmasından memnun olmamamız imkansız. Ancak şeytan ayrıntıda gizlidir ve anlaşmaları somut olarak görmemiz gerekiyor. Ancak anladığımız kadarıyla sürece ivme kazandırıldı" dedi. 

Rusya olarak Kore Yarımadası'nda çözüm için (Kuzey Kore, Güney Kore, Rusya, Çin, Japonya ve ABD'nin yer aldığı) altılı müzakere formatının yeniden talep edilmesini ve bunun somut sonuçlar elde edilmesine katkı sunmasını beklediklerini kaydeden Ryabkov, "Çinli dostlarımız ve altılı müzakeredeki diğer taraflarla birlikte bu formatın yeniden talep edileceği anın geleceğini ve sonuç için çalışmaya devam edeceğimizi düşünüyoruz" diye konuştu.

Moskova'nın Kore Yarımadası'nın nükleer silahlardan arındırılmasına yönelik her türlü adımı her zaman memnuniyetle karşıladığını da anımsatan Ryabkov, sözlerini şöyle sürdürdü: "Rusya, önceden olduğu gibi, yarımadada geride kalan uzun süre zarfında biriken sorunların çözümü için siyasi, entelektüel, uygulanabilir ve yaratıcı katkı sunmayı sürdürecek." (Sputnik) 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yeni kabine belli oldu
Yeni kabine belli oldu
Halkla dalga geçmeyi bırakın
Halkla dalga geçmeyi bırakın