Scarlett Johansson

Scarlett Johansson

Polonya kökenli yapımcı bir anneden ve Danimarka kökenli mimar bir babadan olan, babasının babası ise senaryo yazarlığı ve yönetmenlik yapan Amerikalı bir sanatçıyı taşıyoruz sanat sayfamıza, Scarlett Johansson...

11 Nisan 2018 - 07:16

Scarlett Johansson 22 Kasım 1984 tarihinde New York’ta doğdu, küçük yaşlarda tiyatroya başladı, ardından sinemaya geçiş yaptı.

Film kariyerine henüz 10 yaşındayken 1994 yılı yapımı North filmi ile başladı. O dönemlerde Home Alone 3, Little Girl, Manny & Lo, If Lucy Fell gibi birçok filmde rol aldı.

Onun tanınmasına 14 yaşında (1998 yılında) Robert Redford ve Kristin Scott Thomas ile birlikte kamera karşısına geçtiği The Horse Whisperer (Atlara Fısıldayan Adam) filmi oldu.

Ardından 2001 yılı yapımı Ghost World (Hayalet Dünyası), Lost in Translation (Bir Konuşabilse) ve Girl with a Pearl Earring (İnci Küpeli Kız) filmleri ile birlikte sinemadaki tanınırlığı daha da artmış oldu.

Lost in Translation ile Venedik Film Festivali’nde En İyi Aktris ödülünü ve aynı filmle BAFTA ödülünü aldı.

Scarlett Johansson 2005 yılında Woody Allen'ın yönettiği Match Point filminde yer aldı ve bu filmdeki rolü ile Altın Küre'ye En İyi Yardımcı Aktris dalında aday gösterildi.

Ayrıca Hollywood'un genç yetenekleri arasında gösterilmektedir.

Scarlett Johansson'un tiyatro oynadığından da bahsetmiştim 2009 yılında henüz 25 yaşındayken, Arthur Miller tarafından yazılıp Gregory Mosher tarafından yönetilen ve Liev Schreiber ile başrolü paylaştığı A View from the Bridge oyununda Catherine Carbone rolünü oynadı ve bu rolü ile 2010 En İyi Kadın Oyuncu dalında Tony Ödülü'nü kazandı.

Evet bu güzel yıldızın oynadığı filmlerden de bahsedelim biraz. The Man Who Wasn't There, An American Rhapsody, The Perfect Score, A Love Song for Bobby Long, In Good Company, Match Point, The Island, The Black Dahlia, The Spirit, Iron Man 2, Lucy, Captain America: Civil war,  Captain America: The Winter Soldier.

Şimdi bu güzel oyuncunun oynadığı Lucy filmini izlemenizi öneririm. Hem güzel bir oyuncuyu hem de çok güzel bir filmi izlemiş olacaksınız.YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Öğrenci mi ?   Müşteri mi ?
Öğrenci mi ? Müşteri mi ?
Savunulacak tarafı yok !
Savunulacak tarafı yok !