Selden etkilenen kesimlerin onarımı için ihaleye çıkıldı
Reklam
 • Reklam

Selden etkilenen kesimlerin onarımı için ihaleye çıkıldı

23 Nisan 2019 - 12:16

Lefkoşa-Girne ana yolunda Ciklos bölgesinde selden etkilenen kesimlerin onarımı için ihaleye çıkıldı.
Merkezi İhale Komisyonu’nun gazetelerde de yayımladığı ilana göre, ihaleye en geç 8 Mayıs Çarşamba günü saat 10.00’a kadar teklif sunulabilecek.
Toplam tahmini değeri 8 milyon 241 bin 416 TL+KDV olarak belirlenen ihaleyle ilgili bilgi ve şartnamenin, Gelir ve Vergi Dairesi veznesine yatırılarak 2 bin TL +KDV makbuz karşılığı Karayolları Dairesi’nden temin edilebileceği kaydedildi.
Ülkede aşırı yağışların felakete yol açtığı geçtiğimiz yıl aralık ayında meydana gelen olayda, 4 genç Ciklos bölgesinde sel sularına kapılarak uçuruma yuvarlanan arabalarında can vermişti.
Ülkede büyük üzüntü yaratan bu felaketin ardından yolda güvenliği artırıcı tamir çalışmaları başlatılmıştı. Halen Girne-Lefkoşa ana yolunda selden etkilenen bölgede yol tek şeride düşürülerek önlem alındı.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • girneli
  1 ay önce
  Devletin malı deniz di mi? Yahu bunu yapan firma belli ki hatalı yapmış. Daha yeni yol bi kaç ay geçmeden çöktü, yağışlardan her yeri delik deşik oldu. Nasıl ihaleye çıkıyorsunuz? nasıl sözleşmelerle yol yaptırıyorsunuz anlamak mümkün değil!!! Kimin parasını kime yediriyorsunuz kardeşim!
 • Murat Çiftçi
  1 ay önce
  Peki diğer bölgeler ne olacak.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Eroğlu’ndan büyük kıyak
Eroğlu’ndan büyük kıyak
2'si çocuk 9 kişi yaralandı
2'si çocuk 9 kişi yaralandı