Sıkıntılar Ankara’ya taşınıyor
Reklam
  • Reklam

Sıkıntılar Ankara'ya taşınıyor

Hükümetten umudunu kesen polis emeklileri gözünü Türkiye’ye çevirdi.

10 Temmuz 2018 - 08:03 - Güncelleme: 11 Temmuz 2018 - 11:30

Yeni BAKIŞ

Polis mensuplarının yasalarındaki anomali nedeniyle emekliye ayrıldıktan sonra alamadıkları maaşları konusunu Türkiye’nin gündemine taşıyor. 


CTP ve TDP’ye inançları kalmadı

7 Ocak seçimleri öncesi şu an hükümette yer alan CTP ve TDP’nin “Seçimin ardından yasayı değiştireceğiz” sözüne karşın aradan geçen 5 aylık sürede herhangi bir adım atılmaması polis emeklilerini çileden çıkardı. 


5 ay geçti hükümetten ses yok

Yeni Bakış’a konuyla ilgili bilgi veren bir grup emekli polis, “Bize önce yasamızı seçime gitmeden geçirme sözü verip meydanlarda polisle birlikte eylem yapanlar son gün bu sözlerinden cayarak, seçimi bekleyin dediler. Seçimin ardından o gün muhalefette yer alan CTP ve TDP bugün hükümet koltuğunda ve aradan 5 aylık bir süre geçmesine karşın henüz bir hareketlenme yok” dedi.


Sorun Erdoğan hükümetine taşınacak

Emekli polisler, kendileriyle adeta alay ettiğini iddia ettikleri CTP ve TDP’den umudunu kestiklerini belirterek, “Madem bizi yönetenler binlerce insanı ve ailelerinin ekmek parasını ilgilendiren bu kadar önemli bir konuda adım atamıyorlar, biz de Türkiye’de yeni kabine göreve başlar başlamaz sıkıntımızı Kıbrıs İşlerinden de Sorumlu Bakana ileteceğiz” diye konuştu. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sürpriz bakanlar UBP’yi gerdi
Sürpriz bakanlar UBP’yi gerdi
Eroğlu’ndan büyük kıyak
Eroğlu’ndan büyük kıyak